جمعه، 19 دی 1399 - 23:40

آغاز فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی در البرز

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز از ‌آغاز فعالیت ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در این استان خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ «نورمحمد فردی» اعلام کرد: با استناد به تبصره سه ماده ۳۶ الحاق سال ۹۲ کلیه افرادی که قصد ثبت‌نام در این انتخابات را دارند بایستی مدرک سوءپیشینه را برای ثبت‌نام که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته است، ارائه دهند.

وی اضافه کرد: بنابراین افرادی که داوطلب شورای شهر هستند، از تاریخ بیستم آذر و کسانی که داوطلب شورای روستاها هستند از تاریخ بیستم دی ماه با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام نمایند؛ زیرا هنگام ثبت‌نام گواهی عدم سوء‌پیشینه الزامی است.

فردی گفت: همچنین شرط سنی حداقل ۲۵ سال تمام، اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی، دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط و داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت برای مردان الزامی است.

وی اظهار داشت: به همین منظور و بر اساس اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به طور غیر همزمان برای اولین بار و در ۲ مقطع زمانی مجزا انجام خواهد شد.

فردی گفت: ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ شروع و به مدت یک هفته ادامه دارد و ثبت‌نام داوطلبان  روستاها ۱۶ فروردین سال آینده شروع و به مدت یک هفته ثبت‌نام ادامه خواهد داشت.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه مقدمات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در البرز کلید خورده است، خاطر نشان کرد: با هدف برگزاری هر چه باشکوه ‌تر این انتخابات، جدول زمان‌بندی تدوین تا بر اساس این جدول زمانی برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده در موعد مقرر انجام شود.

فردی گفت: مقدمات برگزاری انتخابات از جمله آموزش که از اهمیت بالایی برخوردار است آغاز و بنا داریم تا طبق جدول ترسیم شده مابقی امور  را نیز به بهترین شکل اجرایی کنیم.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4021


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise