شنبه، 20 دی 1399 - 13:43

علیرضا عباسی پیشنهاد داد؛

شهیدستان می‌تواند نماد فرهنگی کرج باشد

نماینده مردم کرج و فردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از مجموعه معنوی شهیدستان کرج با اشاره به عدم تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی استان به دلیل شرایط کرونایی افزود: در اطلس فرهنگی شهر نماد فرهنگی مؤثری نداریم و شهیدستان می‌تواند یکی از  نمادهای اصلی فرهنگی کرج باشد.

کرج - امید بانوان؛ نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد ضمن بازدید از مجموعه معنوی شهیدستان کرج و  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهیدستان و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و تقارن مبارک آن با ایام فاطمیه و چهلم دکتر فخری‌زاده افزود: به فرمایش بزرگان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی افزود: یارگیری نیروهای جهادی از مدارس بوده و شهیدستان مکتب انسان‌سازی و تربیت نیروهای انقلابی است و این مجموعه منحصر به فرد چند وجهی بوده و نگهداشت و احیای شهیدستان برای نسل‌های آتی وظیفه ذاتی ماست.

عباسی با اشاره به عدم تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی استان به دلیل شرایط کرونایی افزود: در اطلس فرهنگی شهر نماد فرهنگی مؤثری نداریم و شهیدستان می‌تواند یکی از  نمادهای اصلی فرهنگی کرج باشد.

وی در پایان با اشاره به مشکلات خاص و فزاینده فرهنگی استان البرز افزود: چالش‌های حوزه آموزش و پرورش از تراکم کلاس‌ها گرفته تا مشکل حق‌التدریسی‌ها، فقدان ساز و کار مناسب برای جذب نیروهای متخصص، عدم توسعه و تقویت دانشگاه فرهنگیان متناسب با کلانشهر کرج، مشکلات جذب نهضتی‌ها، کمبود اعتبارات، ثبت ملی شهیدستان کرج  و.... باید به صورت علمی و مدون جمع‌آوری و احصاء شود تا در برنامه دیدار مجمع نمایندگان استان با وزیر طرح موضوع شده و اقدامات عملی مناسب در جهت حل و فصل مشکلات صورت گیرد.

در این دیدار فلاح‌نژاد، صالحی، خانمحمدی رییس و معاونین ناحیه ۳، اعجمی مشاور نماینده و مهدی توسلی مدیر شیفت شبانه شهیدستان حضور داشتند.

 ابتدا «رضا قاسم‌پور» گزارش کوتاهی از روند ثبت معنوی و ملی مجموعه ارائه کرده افزود: مجموعه منحصر به فرد و خاص شهیدستان نیازمند توجه ملی و استانی بوده و فلسفه این آمد و شدها رسیدن به فهم مشترک و اجماع استانی در جهت ثبت ملی و احیای شهیدستان است.

در ادامه «ابراهیم فلاح‌نژاد» رییس ناحیه ۳ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها و تسلیت ایام فاطمیه گفت: شعار محوری ناحیه ۳ «مدرسه مهم است» بوده و ما ملزم به توجه خاص به مدارس ناحیه هستیم.

وی ضمن اشاره به مجموعه فعالیت‌های انجام شده در قالب موکب جوادالائمه (ع) محمدشهر افزود: بیش از یک و نیم میلیارد تومان از کمک‌های مردمی در بازسازی و احیای مدارس محمدشهر هزینه شده است.

فلاح‌نژاد اضافه کرد: شهیدستان علاوه بر ماهیت مدرسه، یک مکتب انسان‌سازی بوده و از حیث تعداد شهدای دانش‌آموزی رتبه سوم در کشور را دارا است. ولی به دلیل عدم توجه لازم در گذشته شهیدستان از نظر فیزیکی در شأن شهدای والامقام مجموعه نبوده و نیازمند عزم ملی و توجه استانی جهت بازسازی و کیفیت‌بخشی است.

 در ادامه صالحی معاون پشتیبانی و خانمحمدی معاون پرورشی گزارشی از حوزه فعالیت‌های خود ارائه کرده و به سوالات عباسی در حوزه‌های تخصصی کاری خود پاسخ دادند و راهکارهایی برای حل مشکلات  مطروحه در خصوص کمبود نیروهای انسانی، خدماتی، مشکل حق‌التدریسی‌ها، کمبود نیروهای متخصص در حوزه پرورشی، فقدان بودجه و.... ارائه کردند.

همچنین مقرر شدد چالش‌های ناحیه احصاء شده و به صورت مکتوب به دفتر علیرضا عباسی و مجمع نمایندگان استان تسلیم شود.

توسلی مدیر شبانه شهیدستان نیز اظهار امیدواری کرد که جلسه خروجی مثبت و عملیاتی در راستای احیا و ثبت ملی شهیدستان داشته باشد.

اعجمی مشاور علیرضا عباسی نیز ضمن اذعان به ظرفیت‌های پیدا و پنهان شهیدستان افزود: شهیدستان باید در مرکز توجه مسئولین استانی قرار گرفته و از ظرفیت مسئولین فرهنگی، مجمع نمایندگان و امام جمعه محترم در این خصوص استفاده شود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4027


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise