یکشنبه، 21 دی 1399 - 18:00

تا پایان مهرماه 99 محقق شد؛

افزایش 2 درصدی بیمه شدگان اجباری و جمعیت شاغلین در البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز بیمه شدگان اجباری در البرز تا سال 98 را حدود 305 هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: امسال تا پایان مهرماه 99 این عدد به 312 هزار نفر رسید.

کرج – امید بانوان؛ «عزیزاله شهبازی» در سومین جلسه ستاد انتخابات استان (ریاست جمهور و شوراهای اسلامی شهر و روستا) که روز یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه کرونا در استان البرز تحت مدیریت است، افزود: در زمانی که محدودیت‌های کرونایی به تبع از کل کشور در البرز نیز حاکم بود، هیچ اقدام و برنامه‌ای در این استان معطل نماند و امور با جدیت در قالب جلسات کم تراکم، کارگروه‌ها و نشست‌های ویدئو کنفرانسی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دنبال شد.

وی ادامه داد: البرز در شرایط شیوع کرونا، البرز به دلایل متعدد مستعد بحران در این رابطه بود چراکه حجم بالای ترددهای بین استانی بویژه در البرز و تهران، گواهی بر این مدعاست.

شهبازی گفت: همراهی و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان، مردم بویژه اصناف، نیروهای نظامی و انتظامی و در مجموع اعضا و زیرمجموعه ستاد مقابله با کرونا سبب ساز قرار گرفتن البرز در وضعیت زرد و تقدیر مسئولان ملی شد.

وی افزود: عادی انگاری و رها کردن مقابله با کرونا به هیچ عنوان صورت نمی‌گیرد ولی در کل کشور برنامه‌های بسیار خوبی از جمله واکسیناسیون در راستای مقابله با این بیماری در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار البرز با اشاره به رویدادهای اخیر در نظام سلطه، اضافه کرد: استکبار جهانی مدعی است که آمریکا مهد دموکراسی جهان پس از فرانسه است، ولی اکنون شاهد هستیم که تجمعاتی صورت گرفته و گنگره آمریکا تسخیر شد.

وی گفت: کمتر از 10 روز دیگر زمان ریاست جمهوری بایدن فرا می‌رسد ولی اوضاع این کشور به اندازه ای آشفته است که این موضوع را تحت تاثیر قرار داده است.

شهبازی افزود: اکنون بحث استیضاح ترامپ مطرح است و طبق آیات کلام الله مجید به عینه دیدیم که کاخ ظلم ویران می‌شود.

وی گفت: هم پیمانان ظلم در منطقه نیز جلسه‌ای تشکیل داده‌اند، به یاد داریم که بر علیه ایران اسلامی نقشه‌های شومی داشتند ولی با رهبری پیامبر گونه مقام معظم رهبری تمامی این نقشه‌ها نقش بر آب شد و از تمامی گردنه‌های خطرناک بویژه در 4 سال اخیر، پیروزمندانه خارج شدیم.

استاندار البرز افزود: در این ایام که اقتصاد مقاومتی در نشانه حملات دشمنان بود و در جنگ نرم اقتصادی قرار داشتیم، در استان البرز بر مدار توسعه و آبادانی با قدرت حرکت کردیم.

وی گفت: امسال البرز رشد 94 درصدی صادرات را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد و به میزان 731 میلیون دلار صادرات از البرز صورت گرفت، همچنین بیمه شدگان اجباری در این استان تا سال 98 حدود 305 هزار نفر بود ولی امسال تا پایان مهرماه 99 به 312 هزار نفر رسید که برخلاف شرایط موجود بواسطه کرونا و تحریم‌ها، 2 درصد نیز افزایش در جمعیت اشتغال داشتیم.

شهبازی افزود: تعداد مستمری بگیران در سال 98 به تعداد 14 هزار و 247 نفر بوده و در سال 99 حدود 10 هزار نفر است.

وی گفت: مصرف برق صنعتی در البرز 11 درصد افزایش یافت که این امر نشان از رونق تولید و پویایی در این حوزه است.

استاندار البرز عنوان کرد: البرز در احیای واحدهای تولیدی رتبه اول کشور را کسب کرد چراکه 109 واحدی که از چرخه تولید خارج شده بودند دوباره به مدار بازگشتند.

وی گفت: در خصوص اشتهارد اقدام بزرگی صورت گرفت و طی اقدامی مسنجم استانی و ملی این موضوع بزرگ با دستور رییس جمهور مبنی بر معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی اشتهارد، رقم خورد.

شهبازی افزود: البته بخشنامه‌ای از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی بر اینکه این معافیت مشمول واحدهای از سال 99 به بعد می‌شود، واصل شد ولی پیگیری‌های جدی در این رابطه صورت گرفت و طی مکاتبه با معاون اول رییس جمهور و رییس دفتر رییس جمهور بارقه از امید وجود دارد.

 

وی گفت: واکسن کرونا نیز در حوزه البرز در حال تهیه است.

استاندار البرز با بیان اینکه اتحاد و انسجام و پرهیز از حواشی در ایران کوچک، بسترساز توفیقات ارزشمندی در این استان شد، افزود: از تمامی مسئولان استان انتظار می‌رود بر همین اساس امور را دنبال کنند.

وی گفت: حدود 9 ماه تا پایان مسئولیت این دولت باقی مانده بنابراین به هیچ عنوان، برنامه‌ها و امور تعطیلی بردار نیست و نمی‌توانیم اقدامات امنیتی، توسعه ای، سلامت و... را رها کرد.

شهبازی افزود: البرز در ورودی خودرو رتبه اول کشور را دارد و 45 درصد آب تهران از این استان تامین می‌شود.

وی گفت: در خصوص تزریق واکسن کرونا اولویت‌بندی صورت گرفته و تمامی امکانات برای تهیه واکسن آماده شده است.

استاندار البرز افزود: همواره در استان با شکیبایی و در نهایت اتحاد، انسجام و برگرفته از خرد جمعی تصمیم گیری کردیم.

وی گفت: ارتباط و تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در دوره قبل و اکنون بسیار سازنده و تنگاتنگ است همچنین در خصوص نماینده قوه قضائیه در استان و پشتیبانی های نماینده ولی فقیه در استان، تمامی امور را در سایه این همراهی ها دنبال می‌کنیم.

شهبازی افزود: با هر گونه سستی و رخوت در اداره استان مقابله می‌کنیم، البته تمامی مسئولان در حوزه‌های خود پویا هستند.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: تمامی این امور و کسب رضایتمندی مردم، تاثیر به سزایی در میزان مشارکت مردم دارد؛ از این رو برای افزایش شور و مشارکت در انتخابات پیش‌رو، با جدیت بیشتری برنامه‌ها را دنبال می‌کنیم.

استاندار البرز افزود: از فرمانداران انتظار می‌رود در حوزه‌های خود نسبت به ایجاد بستری امن و بی طرف جهت فعالیت و مشارکت تمامی گروه‌های سیاسی و احزاب و تشکل‌های قانونی فراهم کنند.

وی با بیان اینکه همواره متعصبانه سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید را دنبال می‌کنم، گفت: در استان البرز نیز به تبع از کل کشور انتخاباتی بی طرف و امن با رویکرد مشارکت حداکثری مردم برگزار خواهد شد و به طور قطع جهت گیری در این راستا جایگاهی ندارد.

شهبازی با تمام وجود از فرامین مقام معظم رهبری تبعیت می‌کنیم، افزود: تمامی مدیران و مسئولان استان بر مدار قانون و همدلی در راستای تحقق سیاست‌های دولت و نظام مبنی بر توسعه و آبادانی کشور حرکت می‌کنند.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4044


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise