یکشنبه، 21 دی 1399 - 22:48

آشتیانی خبر داد؛

بازگشایی کتابخانه‌های البرز با رعایت اصول بهداشتی

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز از بازگشایی کتابخانه‌های استان البرز خبر داد و گفت: دستورالعمل بازگشایی و ارائه خدمات به اعضا، در کتابخانه‌های عمومی بر اساس اقدامات کنترلی ویروس کرونا در وضعیت‌های مختلف سنجیده و اجرایی می‌شود.

کرج - امید بانوان؛  سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، از بازگشایی کتابخانه‌های عمومی در استان البرز خبر داد و گفت: دستورالعمل بازگشایی و ارائه خدمات به اعضا، در کتابخانه‌های عمومی بر اساس اقدامات کنترلی ویروس کرونا، در وضعیت‌های مختلف سنجیده و اجرایی می‌شود. کتابخانه‌های عمومی در مناطق زرد و آبی میزبان اعضا و کاربران بوده و خدمات حضوری خود را با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی به اعضا ارائه خواهند داد.

«هادی آشتیانی» در ادامه افزود: به موجب قرار گرفتن استان البرز در وضعیت قرمز و نارنجی، تمامی کتابخانه‌های عمومی استان برای ارائه خدمات حضوری برای اعضا بسته بود و فعالیت کتابخانه‌ها در بستر فضای مجازی جریان داشت. اما اکنون با اعلام وضعیت زرد برخی شهرستان‌ها و وضعیت کم‌خطر در برخی دیگر و بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، کتابخانه‌های عمومی استان البرز با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی جهت استفاده علاقه‌مندان و امانت کتاب باز می باشند.

آشتیانی تاکید کرد: استفاده از ماسک در فضای کتابخانه ضروری بوده و بخش مخزن کتابخانه نیز به صورت بسته اداره خواهد شد. سالن‌های مطالعه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌ها فعال هستند و اعضای کودک در این مرحله امکان حضور در کتابخانه را ندارند اما والدین می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز فرزندان خود را امانت بگیرند. بخش نابینایان نیز کماکان تعطیل خواهد بود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تصریح کرد: هر هفته بر اساس اعلام ستاد مبارزه با کرونا در استان، شرایط شهرستان‌ها بررسی می‌شود و در صورت تغییر وضعیت شهرستان‌ها از نظر شیوع بیماری، فعالیت کتابخانه‌های شهرستان نیز تغییر خواهد کرد.

وی در با اشاره به اجرای طرح پیک کتاب در استان اظهار داشت: در شهرستان کرج و ساوجبلاغ نیز طرح «پیک کتاب» اجرا می‌شود و علاقه‌مندان جهت امانت کتاب می توانند با شماره 32801161 (میز امانت کتابخانه عمومی علامه حلی) و شماره 44235655 (میز امانت کتابخانه عمومی الهادی) تماس حاصل نمایند و کتاب‌های درخواستی خود را درب منزل تحویل گیرند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4047


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise