دوشنبه، 22 دی 1399 - 16:18

رئیس جهاد دانشگاهی البرز مطرح کرد؛

تکمیل زنجیره خدمات‌رسانی با شکل‌گیری عرضه نمایشگاهی مشاغل خانگی

«احمدرضا فیروزی» با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه مشاغل خانگی اظهار کرد: با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به دنبال آن هستیم که زنجیره خدمات‌رسانی مطلوب به کسانی که متقاضی راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک هستند تکمیل شود.

کرج-امید بانوان؛ رئیس جهاد دانشگاهی البرز در بازدید «احمد خیری» رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرج از دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی البرز گفت: بدون شک اگر متقاضیان کسب و کارهای خانگی برای یادگیری و کسب مهارت‌های لازم در این حوزه وقت بگذارند و حرکت در مسیر صحیح بازاریابی و دست‌یابی به بازار را از ابتدا سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند، به پایداری بیشتری در مشاغل خود دست می‌یابند.

«احمدرضا فیروزی» با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه مشاغل خانگی اظهار کرد: با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به دنبال آن هستیم که زنجیره خدمات‌رسانی مطلوب به کسانی که متقاضی راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک هستند تکمیل شود.

وی ادامه داد: اغلب افرادی که وارد حوزه مشاغل خانگی می شوند، انتظار حمایت مالی و اخذ تسهیلات بانکی دارند ولی واقعیت آن است که مهم‌تر از این موضوع، مهارت آموزی و آموزش و تیم‌سازی است که اگر راهبری لازم صورت گیرد منابع مالی مورد نیاز نیز تأمین می‌شود.

وی توضیح داد: بدون شک اگر متقاضیان کسب و کارهای خانگی برای یادگیری و کسب مهارت‌های لازم در این حوزه وقت بگذارند و حرکت در مسیر صحیح بازاریابی و دست‌یابی به بازار را از ابتدا سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند، آورده مالی مناسبی کسب می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی بستر لازم برای مهارت‌آموزی متقاضیان فراهم شده و این افراد بر اساس استعدادسنجی‌هایی که صورت می‌گیرد در حوزه مورد نظر خود آموزش و مشاوره می‌بینند.

فیروزی تاکید کرد: بخشی از این آموزش‌ها با نگاه تخصصی و مهارتی پیشرانانی که در استان شناسایی شده‌اند انجام می‌شود؛ چون پیشرانان حوزه مشاغل خانگی بر حسب سال‌ها فعالیت و اتصال به بازار، با نگاه آسیب‌شناسانه و استانداردهایی که دارند می‌توانند علاقه‌مندان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی را راهبری کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به اینکه تعامل شهرداری کرج برای اجرای موفق طرح ملی توسعه مشاغل خانگی مناسب بوده، گفت: با معرفی بازارچه سیب از سوی شهرداری به عنوان بخش اولین بخش نمایشگاهی و عرضه مستقیم تولیدات حوزه مشاغل خانگی می‌توان به تسهیل در اتصال به بازار کسانی که کسب و کار خود را شروع کرده‌اند امیدوار بود.

فیروزی ادامه داد: این بازارچه‌ها زنجیره خدمات در حوزه مشاغل خانگی را تکمیل می‌کند و در کنار آموزش‌ها و مشاوره‌هایی که صورت می‌گیرد، بستر لازم برای اتصال به بازار نیز فراهم می‌گردد.

وی افزود: امیدواریم تعامل بین شهرداری و جهاد دانشگاهی در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی راهگشای حل مشکلات و تسهیل در فعالیت علاقه مندان این حوزه باشد.

گفتنی است؛ طرح توسعه مشاغل خانگی به عنوان یک طرح ملی با مدیریت و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح در سراسر کشور در حال انجام است.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4058


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise