جمعه، 26 دی 1399 - 16:20

مدیر کل کانون البرز در نشست شورای کارشناسی استان تاکید کرد؛

ضرورت همکاری مسوولان مراکز در جهت تقویت ارتباط مخاطبان با کانون

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان البرز در نشست شورای کارشناسی استان بر همکاری بیشتر مسوولان مراکز و نمایندگان انجمن‌ها در جهت ایجاد ارتباط قوی‌تر مخاطبان با کانون تاکید کرد.

کرج - امید بانوان؛  «قاسم سلیمانی»، مدیر کل کانون استان در این نشست، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، از تاسیس مرکز جدید و امکانات فراهم شده برای مرکز شماره ۳ و اداره کل کانون ابراز خرسندی کرده و افزود: امیدواریم در فضای بهتر بتوانیم شرایط بهتری را برای مخاطبان کودک و نوجوان خود فراهم کنیم.

این مقام مسوول با توضیح مختصر برخی از فعالیت‌های صورت گرفته وضعیت فعلی استان البرز در حوزه‌های مختلف را توصیف کرد و افزود: باید سعی کنیم با همکاری مسوولان مراکز و نمایندگان انجمن ها گام موثری در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فضای مجازی کانون و ایجاد ارتباط قوی‌تر با مخاطبان برداریم.

ضرورت داشتن برنامه‌ریزی منظم و بررسی مداوم فعالیت‌های همکاران مرکز از دیگر نکاتی بود که مدیر کل کانون البزر به مسوولان مراکز یادآور شده و ادامه داد مسوولان مراکز باید با شناخت دقیق از همکاران و توانمندی های آنان و برقراری ارتباط موثر با اعضا، خود در فعالیت‌ها پیشرو بوده و همین انتظار را از همکاران فرهنگی، هنری خود داشته باشند.

سلیمانی در بخش بعدی سخنانش به ظرفیت‌های کانون و اقدامات انجام شده که منجر به شناخت دقیق‌تر مسوولان استانی و کشوری از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز شده است اشاره کرده و افزود موفقیت‌ها مرهون تلاش همه همکاران خواهد بود و در ادامه بر رسالت مربیان در خصوص بسترسازی و اجرای مناسب کارگاه های برخط تاکید کرد.

این مقام مسوول همچنین با اشاره به ضرورت ارائه آمار و گزارش‌های صادقانه و ایجاد بستر نقد منصفانه و آسیب‌شناسی انجمن‌ها را یک فرصت و ظرفیت برای آشنایی با دیگر سازمان‌ها، نهادها و افراد آگاه استان معرفی کرد و ادامه داد: با استفاده درست از این بستر علاوه بر استفاده از این توانمندی‌ها می‌توانیم مخاطبان خود به ویژه اعضای ارشد را حفظ کرده و در جهت پیشبرد اهداف کانون از آن‌ها بهره ببریم.

«مهری فلاح» معاون فرهنگی، اجرایی کانون البرز نیز در سخنانی با اشاره به تغییر شاخص‌های اختصاصی ارزیابی عملکرد و توجه ویژه این شاخص‌ها به فعالیت‌های مجازی از همکارانش خواست تا تدابیر ویژه‌ای را برای ارائه خدمات در بستر الکترونیک اندیشیده و در جهت ارتقا خود و دیگر همکاران در این زمینه تلاش کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های خوب انجام شده در مناسبت‌های مختلف و همدلی تمام همکاران ابراز امیدواری کرد که در بخش کارگاه‌های مجازی، نمایشگاه آثار اعضا و فعالیت‌های مناسبتی به ویژه ایام دهه فجر و نوروز شاهد فعالیت‌های بهتری از همکاران باشیم.

ساخت فیلم های خلاق معرفی کارگا ها توسط مربیان و فراهم شدن زمینه شناسایی استعدادهای اعضا و معرفی بهتر کانون در استان ازجمله نکاتی بود که این مسوول به آن‌ها اشاره کرد.

«نرمین کریمی» کارشناس فرهنگی کانون البرز نیز ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره «محمد کیانوش» شاعر تازه گذشته کودک و نوجوان و خوانش شعری از این مرحوم، ضرورت مطرح ساختن مشکلات موجود به ویژه در بخش کانون مجازی و سامانه بر خط و انتقال درست این اشکالات و رفع آن‌ها در جهت بهبود عملکرد کانون مجازی را عنوان کرده و به تشریح فعالیت‌های پیش‌بینی شده ایام الله دهه فجر و بیان انتظارات واحد کارشناسی از مراکز پرداخت.

«بهزاد ابوالقاسم حسینی» کارشناس هنری استان نیز به ضرورت همدلی در بین همکاران به ویژه در سرایط موجود اشاره کرده و در ادامه از همکاران خواست تا با بررسی فعالیت‌ها به ویژه کارگاه‌های بر خط موانع و آسیب‌های موجود را شناسایی و مطرح کنند؛ ضرورت داشتن طرح درس منسجم و البته منعطف و خلاق از دیگر نکاتی بود که توسط اوی مطرح شد.

در ادامه مسوولان مراکز و نمایندگان انجمن‌های تخصصی کانون البرز نکاتی را در خصوص ضرورت داشتن تبلیغات رسانه‌ای منسجم، ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی برای سامانه بر خط مراکز، توجه به موانع و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، ضرورت توجه به ماموریت‌های اصلی کانون و فعالیت‌های کتاب محور عمومی در کنار فعالیت‌های سامانه مجازی، ضرورت اولویت بندی شیوه‌نامه‌های ابلاغی، شیوه های جذب عضو ،تعامل دو سویه انجمن ها و مسوولان مراکز و راه‌کارهای اقناع والدین و اعضا و استفاده از بستر فضاهای مجازی کانونبرای معرفی توانمندی‌های این مجموعه نکاتی را مطرح کردند.

در پایان این نشست که روز پنج‌شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کتابخانه مرکز شماره ۳ کرج برگزار شد، از تلاش‌های «فرانک فروزانفر» کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز به جهت عملکرد خوب در فعالیت‌های هفته پژوهش تجلیل به عمل آمد.

کدخبر: 4100


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise