شنبه، 04 بهمن 1399 - 14:21

خدمات به صنایع کوچک البرز نیازمند توجه است

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه توجه به صنایع کوچک در این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: خدمات به صنایع کوچک البرز نیازمند توجه است.

به گزارش - امید بانوان؛ «حمیدرضا عقاب نشین» در نشست با رئیس، نائب رئیس، رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و دانش بنیان و دبیرکل اتاق بازرگانی البرز که در محل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز برگزار شد، اظهار داشت :با تمام توان برای رفع مشکلات بخش تولید تلاش می کنیم و در این راه با ایجاد انگیزه و امید در صنعتگران به دنبال جهش تولید هستیم.

وی افزود: در راستای حل معضلات صنعت نیاز است که بخش خصوصی موتور محرکه باشد و بخش دولتی هم موانع پیش روی تولید و صنعت را مرتفع کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز با بیان اینکه توجه به صنایع کوچک و ارائه خدمات به این حوزه مغفول مانده است، گفت: نباید در سایه کارهای عمرانی و زیرساختی برای صنایع طرح‌های حمایتی آنها را از بین ببریم.

 

راه اندازی سکوی تجارت الکترونیک پوششی برای همه نیازهای صنایع است


وی با اشاره به اینکه راه اندازی سکوی تجارت الکترونیک جزو اهداف شرکت شهرکهای صنعتی البرز است، گفت: این مهم پوششی برای همه نیازمندی‌های صنایع است، از طرفی هر صنعت یکسری قابلیت‌ها برای تولید محصول دارد که تمامی آن را در قالب این پلتفرم ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت: در قالب سکوی تجارت الکترونیک به انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی آن، برگزاری نمایشگاه ها و یا نحوه خرید و فروش محصولات هم پرداخته می‌شود.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های تولیدی البرز با مراجعه به پلتفرم‌های سکوی تجارت الکترونیک به خوبی نشان داده می‌شود.

عقاب نشین ادامه داد: در آینده ای نزدیک با راه اندازی اتاق فکر که هسته مرکزی آن صنعتگران موفق هستند، کارهای مهمی را پیش خواهیم برد که به یقین بهترین نتایج از آن حاصل می شود.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی یک شهرک فناوری متفاوت از آنچه تاکنون در البرز انجام شده را در ماه‌های آتی شروع خواهیم کرد، این مهم با هدف ارائه فکر و توسعه فناوری های نوین به صنعتگران استان پیش برده می‌شود.


مدیرعامل شرکتهای صنعتی استان البرز اضافه کرد: در صورت امکان از مشاوران خارجی هم برای دریافت پیشنهادات موثر در بحث فعالیت استارت آپ‌ها و شتاب دهنده‌ها در شرکت فناوری استفاده خواهد شد.

وی در ادامه بر اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی، اعزام هیات‌های تجاری و برگزاری رویدادهای استارت آپی در قالب همکاری اتاق بازرگانی و شرکت شهرکهای صنعتی البرز تاکید کرد.

به گفته عقاب نشین یک راهکار موثر در بحث توسعه اقتصادی استان این است که واحدهای فعال نیازمند توسعه از ظرفیت خالی واحدهای صنعتی نیمه فعال یا تعطیل برای دستیابی به این مهم استفاده کنند، از سویی بحث پایش صنعتی و داشتن یک سیستم آمار دقیق برای شناسایی واحدهای صنعتی نیمه فعال و تعطیل استان لازم است.

کدخبر: 4136


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise