دوشنبه، 06 بهمن 1399 - 15:39

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کرج:

رشد همه‌ جانبه کلان‌شهر کرج نیازمند تحقق توسعه پایدار است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و املاک شورای شهر کرج رشد همه‌جانبه این کلان‌شهر را در گرو تحقق توسعه پایدار دانست.

کرج - امیدبانوان؛ «فرج اله ایلیات» اظهار کرد: توسعه شهری گامی در جهت  شناسایی و رفع چالش‌ها و فراهم آوردن زمینه‌های اعتلای کمی و کیفی خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان است.

وی بر لزوم استفاده از فرصت‌ها برای تحقق توسعه شهری که منجر به ارائه خدمات هرچه بهتر به شهروندان می‌شود تأکید کرد و گفت: شناسایی الگوهای مناسب و برنامه‌ریزی برای تحقق این مهم ضروری است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه و املاک شورای شهر کرج جذب سرمایه‌گذار برای انجام پروژه‌های مهم شهری را مهم خواند و گفت: تبیین شاخص‌ها و مؤلفه‌های توسعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

ایلیات با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی گسترده به‌طور اجتناب‌ناپذیری با بروز برخی نارسایی‌ها مواجه است، گفت: تبیین شاخص‌ها و رصد فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند عامل مهمی در رفع چالش‌های فراروی خدمت‌رسانی باشد.

به گفته رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه و املاک شورای شهر کرج موفقیت شهری در تبیین حس مسئولیت شهروندی و انگیزش شهروندان برای مشارکت در امور منوط به تحقق مواردی از جمله اعتمادسازی و تحلیل هزینه و مشارکت است.

وی به نقش تعیین‌کننده منابع پایدار شهری اشاره کرد و گفت: هر کلان‌شهری برای رسیدن به نتایج دلخواه و مطلوب در حوزه‌های مختلف نیاز به تدوین سیاست‌هایی دارد که با تحقق آن‌ها توسعه امکان‌پذیر می‌شود.

ایلیات ایجاد مدیریت یکپارچه شهری را یک اقدام عملی برای شکوفایی اقتصاد شهری دانست و  بیان کرد : گام برداشتن در جاده اقتصاد شهری یکی از وظایف مهم مدیریت یکپارچه شهری است.

 

کدخبر: 4159


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise