پنجشنبه، 09 بهمن 1399 - 17:58

معاون دامپزشکی کشور:

پای آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به البرز باز شد

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۲واحد پرورش طیور بومی در استان های آذربایجان غربی و البرز گرفتار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گرفتار شدند.

کرج – امید بانوان؛ به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، دکتر«سید بهمن نقیبی» افزود: بنابر آخرین آمار ۳۴ کانون در ۹ استان کشور همچون مازندران، مرکزی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی، کرمانشاه، آذربایجان غربی، البرز و اردبیل گرفتار آنفلوانزا شدند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: تاکنون ۹۶۰ هزار قطعه طیور درگیر آنفلوانزا حاد پرندگان شده و تمام آن ها معدوم شدند.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با بیان اینکه امکان پیش‌بینی خاصی در خصوص آنفلوانزای حاد پرندگان وجود ندارد، گفت: میزان تلفات طیور بومی استان‌های البرز و آذربایجان غربی بلافاصله اعلام شدند و همچنین تشخیص و معدوم سازی هم صورت گرفت.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه روند شیوع بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان طی ۲ دهه اخیر در دنیا بی سابقه بوده است، بیان داشت: طی یک تا ۲ ماه اخیر، بیماری آغاز شده و تقریبا تمامی کشورهای اروپایی، شرق آسیا و کشورهای همسایه ما درگیر این بیماری شدند که در سایه شیوع این بیماری آسیب جدی به صنعت طیور وارد شده است.

نقیبی در پایان با بیان اینکه مدیران واحدهای صنعتی از پنهان کاری اجتناب کنند، تصریح کرد: در واحدهای صنعتی، مدیران واحدها و مسئولان فنی بهداشتی افت مصرف دان، آب یا تولید و یا تلفات غیرعادی را در اسرع وقت به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند و از پنهان کاری بپرهیزند چرا که سیر بیماری به گونه‌ای است که امکان پنهان کاری برای مدت طولانی وجود ندارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 4194


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise