یکشنبه، 12 بهمن 1399 - 12:49

ارتش آفریقای جنوبی ممنوعیت حجاب برای زنان مسلمانان را برداشت

ارتش آفریقای جنوبی سیاست لباس پوشیدن را تغییر داد که به این معناست که زنان مسلمان در ارتش این کشور می‌توانند با یونیفورم‌هایشان حجاب داشته باشند.

کرج- امید بانوان؛ ایسنا نوشت، این تغییر یک پیروزی برای سرگرد «فاطمه ایزاکس» است که نبرد حقوقی سه ساله‌ای را برای حقوق دینی خود به منظور استفاده از روسری همراه با لباس نظامی‌اش رهبری کرده است.

این تغییر پس از آن صورت گرفت که ارتش علیه این زن ارتشی بابت پوشیدن روسری همراه با لباس نظامی‌اش اتهاماتی را مطرح کرد.

وی به دلیل «سرپیچی عمدی و بی اعتنایی به یک دستور قانونی» و امتناع از حذف روسری، اخراج شده بود.

به گزارش شبکه خبری بی.بی.سی، سرگرد ایزاکس که برای یک کلینیک پزشکی قانونی در بیمارستان ارتش آفریقای جنوبی کار می‌کند، گفت که این یک پیروزی نه فقط برای خودش بلکه برای تمامی افرادی است که به دلیل مذهب و دینشان به صورت خاموش، قربانی می‌شوند.

وی ادامه داد: ما در یک کشور دموکراتیک زندگی می‌کنیم و این بدان معناست که در اینجا نباید تبعیضی برای مذهب و معتقدان به آن وجود داشته باشد. بر این باورم که مذهب، بنیاد و ریشه یک کشور و دولت اخلاقی است. این یک پیروزی مهم است.

پس از آنکه سال گذشته میلادی اتهامات علیه این زن مسلمان فعال در ارتش آفریقای جنوبی برداشته شد، ارتش این کشور با استفاده از حجاب و روسری توسط وی موافق کرد، به این شرط که گوش‌هایش را نپوشاند و به رنگ لباس نظامی باشد.

انتهای پیام/

کدخبر: 4215


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise