یکشنبه، 12 بهمن 1399 - 17:08

سی و سومین نشست شورای اطلاع رسانی استان البرز برگزار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز:

امنیت، سلامت و رقابت سه مقوله مهم در انتخاب آتی است.

کرج - امیدبانوان؛ «نورمحمد فردی» معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری البرز در سی و سومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که به میزبانی دانشگاه پیام نور و با حضور اعضای شورای اطلاع رسانی استان البرز برگزار شد، با بیان این که دهه مبارک فجر سالروز ورود امام به میهن اسلامی و پیروزی شکوهمند انقلاب است گفت: ما این پیروزی را مدیون امام راحل و شهدا هستیم و هر چه داریم از امام و شهدا داریم.

فردی ادامه داد: امام در آن زمان فرمود: با پشتیبانی ملت دولت تعیین می‌کنم و آن زمان که این کلام را بیان کرد، گفت: بیان این کلام شجاعت بسیار می‌خواهد و در آن برهه بود که بزرگی امام با صحبت‌هایشان در بهشت زهرا(س) پایه‌های حکومت رژیم شاه را به لرزه درآورد.

وی افزود: دستاوردها و مبارزات امام راحل و مردم پیروری انقلاب بود و بعد از پیروزی هر سال دشمنان تهدید می‌کنند که حکومت از بین خواهد رفت که خوشبختانه با رهبری امام و حضور مردم انقلاب ما راه خودش را دارد ادامه می دهد.

فردی با بیان این که هر چه داریم از امام و شهدا داریم، اظهار کرد: دهه فجر فرصتی مناسب برای تببین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

معاون‌سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز تصریح کرد: هم اکنون بهترین فرصت برای بیان خدمات به مردم‌ است و بیان خدمات به مردم سبب روشنگری بیشتر خواهد شد و این حق مردم است.

وی در ادامه سخنان خود انتخابات پیش روی استان و کشور را مورد توجه قرار داده و گفت: انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شهر و روستا را طبق قانون انتخابات پیش رو داریم و با ویژگی‌ها و مقررات خاص خود باید به انحام برسد.

فردی اظهار کرد: امسال در کشور ۴ انتخابات و در البرز ۲ انتخابات پیش رو است و حدود ۱۰۰ روز زمان برای انجام فرآیند انتخابات وقت داریم.

فردی همچنین جدول انتخابات استان را مورد توجه قرار داده و بیان کرد: مقدمات کار را فراهم کرده‌ایم و تاکنون ‌۵ جلسه در این خصوص با مسوولان مربوطه برگزار شده است تا بتوانیم انتخابات باشکوهی را رقم بزنیم.

وی با تاکید بر سه مقوله امنیت، سلامت و رقابت در انتخابات گفت: باید در محیط سالم‌ انتخابات برگزار شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز یادآور شد: انتخابات شورای اسلامی شهر ۲۰ اسفند ثبت‌نام آن انجام‌ می شود و تا ۲۶ اسفند ادامه دارد و همه افراد واجد شرایط می‌توانند به فرمانداری‌ها مراجعه و ثبت‌نام کنند.

این مسوول با اظهار این که انتخابات شورای اسلامی روستا نیز ۱۶ فروردین ماه ثبت نام آن است و انتخابات ریاست جمهوری ۲۱ اردیبهشت ثبت نام آن در وزارت کشور انجام می شود، بیان کرد: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ این انتخابات برگزار می‌شود و بیشتر کار در فضای مجازی برای انتخابات و ثبت‌نام‌ در فضای مجازی صورت خواهد گرفت و نیازی به حضور افراد به صورت فیزیکی نخواهد بود.

معاون استاندار البرز همچنین تصریح کرد: باید تلاش کنیم مشارکت مردم در انتخابات بالا برود تا دشمن به اهداف خود دست نیابد چرا که این حضور هر چقدر پررنگ باشد صرف نظر از این که به چه کسی رای دهیم زمینه حضور و مشارکت مردم را باید مهیا کنیم و ما نیز باید مر قانون را ایجاد و اجرایی کنیم.

معاون‌سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه و درخصوص بیماری کرونا بیان کرد: در دنیا تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون به کرونا مبتلا شده‌اند و همچنین ۲ میلیون و دویست هزار نفر فوت شده‌اند و در البرز هم تاکنون ۵۵ هزار ۳۷۸ نفر مبتلا و ۲۶۶۳ نفر فوتی داشته‌ایم و بیش از هزار نفر در هفت ماه قبل بر اثر کرونا درگذشتند و بقیه فوتی‌ها در سه ماه بعدی رخ داده است که با تدبیر مسوولان و مدیریت استاندار و تلاش کلیه مسوولان تاکنون این بیماری در البرز به خوبی کنترل و سبب شد با شروع موج سوم کرونا از آذرماه با انجام طرحی که در سطح استان لحاظ شد به نقطه مطلوبی دست یابیم.

وی ادامه داد: قبل از اجرای طرح بیشتر از ۲۵ نفر فوتی در روز داشتیم و هم اکنون در ۲۴ ساعت قبل یک نفر در البرز فوتی داشته‌ایم که این نشان می‌دهد برنامه‌ریزی‌ها جواب داده و نکته مهم این است اگر پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری را رعایت نکنیم موج‌ چهارم ایجاد خواهد شد.

فردی افزود: در کل کشور خوشبختانه عدد فوتی دور رقمی شده و در ماه‌های قبل این عدد سه رقمی بود و با ایجاد محدودیت‌ها از بین ۶ شهرستان، ۵ شهرستان در وضعیت آبی و شهر کرج وضعیتش زرد است اما این به آن معنا نیست همه چیز تمام شده و باید تلاش کنیم شیوه نامه‌ها را رعایت کنیم تا با توجه به وضعیت دستورالعمل تغییر کند.

وی در ادامه با بیان این که کلیه صنوف غیر از قرمز و نارنجی می.توانند فعالیت داشته باشند گفت: برگزاری جشنواره رسانه و کرونا کار بسیار خوبی است و نقش رسانه ها و همراهی در فرهنگسازی در بخش بیماری کرونا جای تقدیر و تشکر دارد و خوشبختانه توسط رسانه‌ها اطلاع رسانی‌های خوبی انجام شد و در آگاهی دهی مردم بسیار موثر بوده است.

محور آخر سخنان معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز در زمینه اطلس فرهنگی استان بود.

وی در این زمینه اظهار کرد: اطلس فرهنگی نقشه راه استان در مسائل فرهنگی است و بالاخره افق و حرکت ما در این بخش مشخص شد و هر اقدامی که در استان صورت می.پذیرد باید پیوست فرهنگی داشته باشد.

در ادامه نشست سی وسوم شورای اطلاع‌رسانی استان البرز «ناصر مقدم» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: دوران طلایی پیروزی انقلاب که از زرین ترین اوراق تاریخ این مرز و بوم به شمار می‌رود با حمایت و تدبیر رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره ) و پشتوانه آحاد ملت بویژه خون پاک شهدا به بار نشست.

وی در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان البرز ضمن عرض تبریک به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: هرچند انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به پیروزی، آزمایش‌های سخت و مراحل دشواری را گذرانده است که نمونه بارز آن ترور ناجوانمردانه و ددمنشانه سرداران سرافراز سپاه اسلام، دانشمندان و چهره‌های تأثیر گذار ایران اسلامی است، اما حفظ و استمرار آن به مراتب مهم‌تر بوده و نیاز به شناخت، هوشیاری و همت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلابی است که امت را برای مقابله با استکبار آمریکایی بیدار کرد، افزود: این ملت با حضور همیشگی خود در تمامی صحنه‌ها و مقاطع تاریخ‌ساز انقلاب، تمامی توطئه‌های شوم و سفاکانه دشمنان این دیار را خنثی کرد و نگذاشت غباری بر چهره ایران همیشه سرافراز بنشیند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز بیان کرد: بدون شک حضور اهالی فرهنگ و رسانه در آن دوران بسیار موثر بوده و با تمام توان در کنار سایر اقشار ملت نقش به سزایی در پیروزی شکوهمند این انقلاب ایفا کردند و همچنان باور داریم در این عرصه برای پایداری این انقلاب، استقلال کشور و نیل به آرمان‌های متعالی باید در راستای اطلاع رسانی، و تنویر افکار عمومی توسط رسانه‌ها حرکت نمود و تلاش مضاعف کرد.

گفتنی است همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شورای اطلاع رسانی استان البرز با شهدای گمنام دانشگاه پیام نور تجدید میثاق کردند.

انتهای پیام

کدخبر: 4226


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise