دوشنبه، 13 بهمن 1399 - 14:16

سارا دشت گرد:

سوت قطار شهری کرج در تونل‌های زیرزمینی طنین‌انداز می شود

عضو شورای اسلامی شهر کرج از طنین صدای سوت قطار شهری این شهرستان در تونل‌های زیر زمینی خبر داد.

کرج – امید بانوان؛ «سارا دشت گرد» با بیان این خبر اظهار داشت: با رشد روز افزون شهرها و تبدیل شهرهای پرجمعیت به کلانشهرها، مسائل ومشکلات کلانشهرها، شکل وابعاد تازه‌ای به خود گرفت که یکی از مهم‌ترین مسائلی که مدیران و شهروندان کلانشهرها هر روزه با آن سروکار دارند، حمل و نقل وترافیک شهری است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حمل و نقل ریلی در اکثر شهرهای ایران به شکل مترو راه‌اندازی شده و از وسایل حمل و نقل به نسبت ارزان تر برای مردم است، شورای دوره پنجم هم در کرج در ابتدای ماموریت خود تمام برنامه‌ریزی خود را به سمت این هدف که همان دست یابی به حمل و نقل ریلی بود، هدایت کرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: در این راستا در تامین اعتبار و تخصیص بودجه و پیگیری و نظارت سخت اعضای شورای شهر امید است تا پایان فروردین ۱۴۰۰ این امر محقق و شهروندان خوب کرجی بتوانند از آن بهره ببرند.

دشت گرد یادآورشد: در سال جاری و با پیگیری‌های انجام‌شده اعضای شورای شهر ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت و در سال گذشته نیز ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق به تکمیل قطارشهری اختصاص یافت که این مهم با توجه به مشکلات اقتصادی باعث شد تا پروژه مترو به خوبی پیشرفت داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری و شورای شهر تمام تلاش خود را برای تحقق وعده‌ای که به شهروندان داده است، به کار گرفته‌اند، افزود: در خصوص تمام ایستگاه‌های خط ۲ نیز برنامه‌ریزی‌ها به شکلی است که تا پایان دوره پنجم شورا به بهره‌برداری برسد؛ اولویت مسیر ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی است که در ساعات مختلف پیک مسافر دارد .

دشت گرد خاطرنشان کرد: میزان پیشرفت پروژه از آغاز ۱۳۸۵ تا سال ۹۶ تنها ۳۱ درصد بوده ، از سال ۹۶ و آغاز شورای پنجم شاهد تلاش‌های زیادی برای راه‌اندازی این پروژه مهم بودیم به طوری که پیشرفت پروژه به ۴۲.۸ درصد رسید یعنی طی سه سال ۱۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: برخی ایستگاه‌های خط ۲ عملیات عمرانی به اتمام رسیده و در تدارک تجهیزات آن هستند،این مهم نشان می‌دهد متروی کرج یکی از دغدغه‌های مهم شورای پنجم بوده است که در فروردین ۱۴۰۰ صدای سوت قطار در این ایستگاه‌ها طنین‌انداز خواهد شد.

انتهای پیام/

کدخبر: 4235


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise