دوشنبه، 13 بهمن 1399 - 16:18

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز:

حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردمی را می‌طلبد

«حامد فرضی» مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در معیت «علیرضا عباسی» نماینده کرج، فردیس و اشتهارد با مردم شهرستان اشتهارد دیدار و گفتگو نمودند.

کرج – امید بانوان؛ هدف از این دیدار که در محل مصلی نماز جمعه شهرستان اشتهارد صورت گرفت، گزارش رسیدگی به مشکلات مردم در زمینه منابع طبیعی بود.

در حاشیه این دیدارها مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: در حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و انفال به کمک‌های مردمی نیازمندیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان اشتهارد از شهرستان‌هایی است که در استان البرز از وسعت بیشتر مناطق بیابانی برخوردار است، گفت: از این حیث پروژه‌های بیابانزدایی در این شهرستان به قوت بیشتری اجرا و عملی می‌شود.

«حامد فرضی» یکی دیگر از پتانسیل‌های این شهرستان را تاغزارهای دست کاشت این شهرستان برشمرد و افزود: در مقابل حفاظت از این جنگل‌های دست کاشت که مانعی تاثیر‌گذار در ورود و پیداش ریزگردها است با مشکلات فراوانی از جمله قاچاق چوب، چرای دام‌های غیر مجاز و شترهای سرگردان مواجه هستیم که با تلاش شبانه‌روزی همکاران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشتهارد این مشکلات و تخریب مراتع و جنگل‌های مذکور را به حداقل رسانده‌ایم؛ لکن مرتفع کردن این مشکلات مشارکت همه جانبه مردمی را می طلبد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از طرح‌هایی که با قوت در شهرستان اشتهارد در حال پیگیری مداوم است طرح کاداستر است، گفت: در این طرح با اخذ سند تک برگی برای اراضی ملی و دولتی، میزان تصرفات و تخریب اراضی ملی کاهش چشمگیری داشته و برآنیم که تا آخر سال با مساعدت و همکاری ویژه اداره کل ثبت اسناد استان البرز برای تمامی اراضی ملی شهرستان اشتهارد سند تک برگی اخذ نماییم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به طرح ۹ در ۹۹ که از طرف معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ابلاغ گردیده گفت: یکی دیگر از بسترهای مناسب و قانونی مشارکت مردم در حفاظت و صیانت از انفال، تشکیل تعاونی‌های منابع طبیعی است که مردم هر روستا با تشکیل این تعاونی‌های تخصصی به راحتی و با سیر مراحل قانونی می‌توانند با اجرای پروژه‌های منابع طبیعی در روستای خود ضمن اشتغال‌زایی برای جوانان ، کمک شایانی به مقابله با گسترش مناطق بیابانی و در پی آن مقابله با ریزگردها داشته باشند.

در ادامه این ملاقات‌ها تعدادی از دامداران و شوراهای روستاها با «حامد فرضی» مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز دیدار و مشکلات خود را مطرح نمودند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در انتهای این ملاقات‌های مردمی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا صورت گرفت به مراجعین این جلسه قول پیگیری مشکلات مطرح شد تا حصول نتیجه را داد.

وی هدف از تشکیل این گونه جلسات مردمی را پیگیری مستقیم و بدون واسطه مطالبات و مشکلات مردمی و پاسخگویی مسئولان به این مطالبات عنوان کرد و افزود: این اقدامات را در راستای تكريم ارباب رجوع، رعايت حقوق شهروندی و نیز حل و فصل بیشتر مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی برشمرد .

فرضی با اشاره به گفتگوی چهره به چهره مدیران با مردم اظهار داشت: مردم در این فاصله مشكلات و خواسته‌های خود را به صورت مستقيم با مسئولان منابع طبیعی استان مطرح كردند که این نیز نعمتی برای خدمتگزاران مردم به حساب می‌آید.

کدخبر: 4245


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise