چهارشنبه، 15 بهمن 1399 - 20:55

هم‌زمان با دهه فجر

اجرای فعالیت‌های مجازی فرهنگی با موضوع انقلاب در مراکز کانون استان البرز

همزمان با دهه فجر، تمامی مراکز کانون البرز فعالیت‌های فرهنگی ویژه این ایام را برای اعضا و دانش آموزان به صورت مجازی اجرا می کنند.

کرج- امید بانوان؛ این فعالیت‌ها از روز یک‌شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده و تا پایان روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت .

بر اهمین اساس۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان مدرسه شهید بابایی شهر هشتگرد به صورت مجازی میهمان مرکز کانون در این شهر بودند و در فعالیت‌های مختلفی مانند معرفی کانون مجازی، معرفی وقایع روز ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷، قصه‌گویی قصه «گنجشک خانه کاغذی» شرکت کرده و پویانمایی«پادشاه فراری» را تماشا کردند.

در مرکز شماره ۲ کانون کرج نیز ویژه برنامه‌هایی مانند معرفی وقایع انقلاب، پخش سرودهای انقلابی، کلیپ معرفی شخصیت امام خمینی (ره)، پخش نماهنگ«گربه‌ها و خروس ها» وبحث این کتاب، برگزاری مسابقات «اطلاعات عمومی» و «بازی با کلمات» و آموزش ساخت کاردستی «گل لاله» ویژه برنامه‌های آغاز دهه فجر بود که برای اعضای مرکز و ۴۶ نفر از دانش‌آموزان پسر پایه سوم ابتدایی اجرا شد .

همکاران مرکز شماره ۳ کانون کرج هم در این روز میزبان ۵۵۰ نفر از دانش آموزان مدرسه قدس بودند و فعالیت‌های مختلفی مانند قصه‌گویی،نمایش خلاق «گربه‌ها و خروس‌ها»،معرفی پرچم ایران، معرفی کتاب آقای با کلاه و آقای بی کلاه»،آموزش ساخت کاردستی گربه به روش کاغذ و تا، شعرخوانی و مسابقه و چیستان را به این مناسبت اجرا کردند.

همکاران مرکز شماره ۴ کانون کرج مانند سایر مراکز کانون استان در اولین روز دهه فجر به صورت مجازی میزبان ۳۷ نفر از دانش‌آموزان دبستان افضلی بودند،معرفی کشورعزیزمان ایران با پخش کلیپ ،شعرخوانی شعر«عطر شمعدانی‌ها» و گفتگو درباره محتوای شعر، معرفی کتاب «ای میهن من ،ایران»، آموزش خوشنویسی،قصه‌گویی و معرفی کتاب از برنامه‌های اجرا شده در این مرکز بود.

در ویژه برنامه بحث آزاد با موضوع«به نظرشما قهرمان کیست؟» نیز از دانش آموزان خواسته شد تا نام کوچه‌ها وخیابان‌ها و میادین شهر و نام مدرسه‌شان را بگویند و سپس از آن‌ها پرسیده شد که چرا ما خیابان‌ها و مکان‌های مختلف شهرمان رابه نام شهیدان نام‌گذاری می کنیم. در این گفتگو بچه‌ها به قهرمان بودن شهیدان در تاریخ کشورمان اشاره کردند و بعد از آنها خواسته شد خوب فکر کنند و بگویند در شرایط کنونی کشور هر کدام از ما چه کارهایی می‌توانیم بکنیم تا قهرمان باشیم؟

گفتنی است با توجه به عدم پذیرش اعضا و دانش آموزان در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، فعالیت‌های مربوط به گرامی‌داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سامانه بر خط مراکز و فضاهای مجازی مدارس و با شعار محوری«انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» اجرا می‌شود.


انتهای پیام/

کدخبر: 4279


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise