شنبه، 18 بهمن 1399 - 17:37

تا پایان 1400؛

تمامی روستاهای صعب العبور البرز از نعمت گاز برخوردار می‌شوند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: پیش بینی می‌شود که پروژه گازرسانی به روستاهای البرز تا پایان سال 1400 به اتمام برسد.

کرج - امیدبانوان ؛ «عزیزاله شهبازی» در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان کرج که همزمان با دهه مبارک فجر در روز شنبه برگزار شد، با قدردانی از تمامی مسئولانی که در راستای گازرسانی به روستاهای جاده کرج-چالوس همراهی کردند، افزود: آرزوی دیرینه مردم در این منطقه علیرغم مشقاتی که در مسیر این گازرسانی وجود داشت، محقق شد.

وی ادامه داد: در این شرایط که بواسطه شیوع کرونا و تحریم‌های ناجوانمردانه، کشور با کمبودهای مالی مواجه است، پروژه های مهم و مطالبات مردمی معطل نمانده و در استان البرز نیز این روند وجود دارد.

شهبازی گفت: امروز مشعل گاز روستای کندر در کنار گلزار شهدای این روستا روشن شد و مردم این روستای سرد و کوهستانی از این موهبت برخوردار شدند.
وی افزود: ارتقا زیرساخت‌هایی همچون گاز، آب و برق مهمترین مولفه مانایی جمعیت در روستاها و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها است.

استاندار البرز اضافه کرد: سیاست دولت توانمندسازی روستاها و ایجاد بسترهای لازم جهت ماندگاری و بازگشت روستاییان است که این امر نیز اقدامی مهم در این رابطه محسوب می شود.

وی گفت: روستای کندر دارای بیش از 700 خانوار است که فاز اول گازرسانی به این پروژه در این روستا با اعتباری بیش از 12 میلیارد تومان به سرانجام رسید.

شهبازی افزود: پروژه‌های بعدی در همین مسیر نیز دنبال می شود و به امید خدا تا خرداد سال آینده تعدادی دیگر از روستاهای محور کرج-چالوس به گاز شهری دست می یابند.

وی گفت: برای ادامه این پروژه در 4 فاز، اعتبار لازم پیش بینی شده ولی مسیر بسیار سخت و صعب العبور است از این رو با کندی پیش می رود.

استاندار البرز افزود: پیش بینی می شود که پروژه گازرسانی به روستاهای البرز تا پایان سال 1400 به اتمام برسد.

وی گفت: از سوی دیگر نیز با تکمیل پروژه گاز بویین زهرا-کرج علاوه بر رینگ گاز رسانی به استان، تامین گاز البرز برای 50 سال تضمین می شود.

امروز استاندار البرز در مراسم آغاز به کار طرح توسعه 2 کارخانه بزرگ تولید قطعات خودرو و تولید قطعات توربین های بخار در کرج نیز حضور یافت

کدخبر: 4298


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise