یکشنبه، 19 بهمن 1399 - 23:23

خدمت رسانی به فازهای ۴ و ۷ در دستور کار شرکت عمران شهر جدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: خدمت رسانی به فازهای ۴ و ۷ و تکمیل مسکن مهر از جمله اقدامات در دستور کار شرکت عمران شهر جدید هشتگرد است و تمام توان خود را در این خصوص بکار خواهد گرفت.

شهر جدید هشتگرد- امیدبانوان؛ «مسعود حق لطفی» در گفتگو با رادیو البرز با اشاره به برنامه و اهداف مجموعه عمران شهر جدید هشتگرد از راه‌اندازی آزمایشی سیگنالینگ قطار برقی شهر جدید هشتگرد _ گلشهر (کنترل هوشمند حرکت قطار) خبر داد و گفت: قطار برقی شهر جدید هشتگرد _ گلشهر با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در حال بهره‌برداری است و در زمان حاضر خط جنوبی و سیستم سیگنالینگ متروی شهر جدید هشتگرد در حال تکمیل است که تا پایان بهمن ماه به صورت آزمایشی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به سکوی ماموت گفت: این سکو با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان تا شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که با احداث این سکو، ساکنان مناطق بیشتری از شهرستان ساوجبلاغ تحت خدمت مترو گلشهر _ شهر جدید هشتگرد قرار خواهند گرفت و علاوه بر سهولت رفت و آمد کارکنان و ساکنین شهرهای کردان، کوهسار، گلسار و چهارباغ، کمک شایانی به کاهش ترافیک آزاد راه کرج _ قزوین خواهد شد.

وی همچنین از  کلنگ زنی ۲ ورزشگاه چندمنظوره در فاز ۷ با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان،۳ پارک در فاز ۷، ساختمان ایستگاه آتش نشانی مادر و مدیریت بحران با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح ها،  بخشی از نیازهای شهر و شهروندان مرتفع گردد.

« حق لطفی » از ساخت ۳ باب مدرسه خبر داد و گفت: این مدرسه ها با ۹۵ درصد‌ پیشرفت فیزیکی در فاز ۴ و۷ در حال ساخت می‌باشد که تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد ضمن تشکر از معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و همچنین نماینده مردم سلاوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی به همکاری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد اشاره و اظهار داشت: در راستای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر ۲۰ دستگاه اتوبوس اورهال شده خریداری شده که در زمان حاضر ۱۱ دستگاه آن وارد شهر شده و در اختیار مدیریت شهری شهر جدید هشتگرد قرار گرفته تا وارد چرخه حمل و نقل عمومی گردند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: ۳۵ هزار واحد مسكونی دارای متقاضي موثر بود که تاكنون بیش از ۳۴ هزار واحد مسكونی مرحله نازك كاری را پشت سرگذاشته و اکنون در مجموع ۹۰۰ واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد در مرحله نازک کاری قرار دارد.

« حق لطفی » افزود: از مجموع واحدهای مسکن مهر این شهر ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد به سازنده‌ها به صورت خودمالکی واگذار شده و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی عارضه دار و دارای مشکل حقوقی و دچار اختلاف با تعاونی های مسکن هستند که در حال پیگیری رفع این معضلات از مراجع ذیصلاح هستیم.

وی با اشاره به اینکه مبنای سنجش اتمام مسکن مهر اتمام نازک کاری، فروش اقساطی و تحویل واحد می‌باشد، گفت: از ۱۵ هزار واحد تحویل نشده، ۷ هزار و ۶۰۰ واحد تحویل و تا پایان دولت ۷ هزار و ۴۰۰ واحد باقیمانده نیز در قالب ۳۹ پروژه با ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره با پروژه‌های مسکن مهر اظهار داشت: از مجموع ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید هشتگرد تعداد ۱۵۰۰ واحد ویلایی بوده که علیرغم اینکه فروش عرصه در مسکن مهر اجباری نبوده اما خرید عرصه مسکن مهر در سازه‌های ویلایی مسکن ‌مهر از شروط اولیه واگذاری بوده است.

«حق لطفی» گفت: براساس مفاد تفاهم‌نامه سه جانبه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد قانون را به نفع مردم تفسیر کرده و واریزی‌های متقاضیان را تا سفت‌کاری به حساب خرید عرصه منظور نموده است.

وی گفت: متقاضیانی که تقاضای خرید عرصه به صورت نقدی را داشته باشند شامل ۳۰ درصد تخفیف خواهند شد و متقاضیان خرید اقساطی نیر می‌توانند عرصه خود را با پرداخت ۲۰ درصد نقد و ۸۰ درصد اقساط طی ۵ سال بدون سود خرید نمایند.

«حق لطفی» گفت: فروش عرصه مسکن مهر ویلایی قانونی است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد اما در خصوص واحدهای آپارتمانی اجباری نیست و متقاضیان می توانند با همان شرایط اجاره ۹۹ ساله ادامه دهند و منابع حاصل از فروش عرصه به تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر منجر می‌شود که نفع آن به ساکنان می رسد.

سرپرست حوزه روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید هشتگرد نیز اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن با هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه کلید خورد که سهم شهرهای جدید ۲۰۰ هزار واحد بود که ۲۱ هزار واحد یعنی حدود ۱۰.۵ درصد از طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید کشور برای شهر جدید هشتگرد در نظر گرفته شده است.

«علیرضا پیغمبر دوست» با اشاره به ضرورت همکاری متقاضیان در تکمیل آورده اولیه طرح اقدام ملی مسکن گفت: در زمان حاضر بیش از ۵ هزار نفر از متقاضیان تایید نهایی شده و بیش از ۴ هزار نفر به بانک عامل معرفی که عمدتا افتتاح حساب نموده و مبلغ واریزی حداقل ۴۰ میلیون تومان را پرداخت کرده اند لذا به پروژه متصل شده‌اند.

انتهای پیام/

کدخبر: 4317


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise