دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 11:18

با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شد؛

آغاز طرح ویژه جمع‌آوری معتادان متجاهر در البرز

مدیر کل بهزیستی البرز از آغاز اجرای طرح ویژه جمع‌آوری معتادان متجاهر با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در این استان خبر داد و ضمن اشاره به فعالیت مرکز ترک اعتیاد بانوان در استان البرز گفت که اکنون ۵۵ زن معتاد خود معرف به این مرکز انتقال یافته‌اند.

البرز – امید بانوان؛ «اسدلله حیدری» اظهار داشت که بر اساس تدابیر انجام شده ۷۰۰ معتاد متجاهر در سطح معابر این استان جمع ‌آوری و ساماندهی می‌شوند.

وی اضافه کرد: پیش از اجرای این طرح نیز ۵۲۰ معتاد دیگر در سطح استان البرز جمع‌آوری شدند.

حیدری گفت: معتادان جمع آوری شده به مراکزی که از قبل برای آنها تدارک دیده شده انتقال یافته تا مراحل درمان و کاهش آسیب ها را طی کنند.

وی افزود: ١٣ مرکز اقامتی میان مدت با هماهنگی نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان البرز برای بازپروری این معتادان در سطح استان فعال شده است.

مدیر کل بهزیستی استان البرز بیان داشت : یکی از عوامل ناامنی در جامعه وجود معتادان متجاهر است که به دستور استاندار البرز این طرح به صورت ویژه در استان اجرایی شده است.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت مرکز ترک اعتیاد بانوان در استان البرز اشاره کرد و خاطرنشان کرد که اکنون ۵۵ زن معتاد خود معرف به این مرکز انتقال یافته‌اند.

وی گفت : همچنین پنج معتاد بهبود یافته نیز در کارگاه خود اشتغالی که در این مرکز فعال شده است مشغول به کارشده اند.

مدیرکل بهزیستی البرز بیان داشت : مرکز جامع درمان اعتیاد کلیه فعالیت های چرخه درمان اعم از سم‌زدایی اولیه، اقامت بیمار و در مرحله پایانی توانمندسازی و اشتغال را به صورت تجمیع شده انجام می دهند.

وی افزود: فرد دچار مشکل اعتیاد به مدت یک سال تحت نظارت و نگهداری این مرکز است که طی این مدت چهار ماه به صورت حضوری و هشت ماه به صورت سرپایی خدمات دریافت می کند.

وی خاطرنشان کرد : چرخه درمان در این مرکز با گرایش روش پرهیزمدار و توسط تیم درمانی متشکل از پزشک، روانشناس و مددکار صورت می گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت : در خصوص چرخه توانمندسازی، وجود یک کارگاه فعال عروسک سازی با ظرفیت اشتغال ۱۰ نفر ویژه بانوان از جمله برنامه های دائمی این مراکز است.

مدیر کل بهزیستی استان البرز اضافه کرد: فرد بهبود یافته با شرط وجود یک سال پاکی از مصرف مواد مخدر از دریافت ۵۰ میلیون تومان وام اشتغال بهره مند خواهد شد.

کدخبر: 4411


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise