یکشنبه، 03 اسفند 1399 - 20:46

شکایت زنان داعشی از سوئد به دلیل نقض حقوق بشر

امید بانوان - زنان عضو گروه تروریستی داعش، ناکامی سوئد در بازگرداندن آن‌ها از اردوگاه‌های پناهجویان در سوریه را مصداق نقض حقوق بشر اعلام کردند و دستمایه شکایت علیه این کشور قرار دادند.

امیدبانوان؛ گروهی از زنان عضو گروه تروریستی داعش از سوئد به دلیل نقض حقوق بشر به دادگاه قضایی اروپا طرح دعوی کردند.

گروهی از عروس‌های سابق داعش، که در حال حاضر در اردوگاه‌های سوریه به سر می‌برند، از سوئد در به دلیل عدم بازگرداندن آن‌ها به خانه در دادگاه قضایی اروپا شکایت کردند و اینکار نقض جدیچ حقوق بشر عنوان کردند.

پرسی برات، سرپرست تیم حقوقی زنان داعشی، که در اردوگاه‌های شمال شرقی سوریه هستند، می‌گوید: سوئد در ارتباط با این زنان مرتکب نقض حقوق بشر شده است. ما بعنوان نماینده تعدادی از زنان و کودکان به دادگاه اروپا شکایت می‌کنیم.
 
سرپرست تیم حقوقی زنان داعشی شرایط آن‌ها را در ارودگاه‌های سوریه، سرشار از خشونت جسمی و جنسی، کمبود محصولات غذایی اساسی، بهداشت نامناسب و مراقبت‌های پزشکی ناکافی توصیف کرد.

سازمان ملل متحد پیش از این اعلام کرد سوئد وظیفه حقوق بشری را برای بازگرداندن وابستگان داعش با گذرنامه سوئدی دارد و برات اکنون امیدوار است که دولت داوطلبانه این کار را انجام دهد.

سرپرست تیم حقوقی زنان داعشی گفت: امیدوارم سوئد به زودی به درخواست سازمان ملل برای مسئولیت پذیری و کمک به این افراد پاسخ دهد. سرنوشت زنان و کودکان سوئدی در اردوگاه‌های سوریه کاملاً به مداخلات دولت سوئد وابسته هستند تا آن‌ها را از آن وضعیت وحشتناک نجات دهند.

این عضو تیم حقوقی زنان داعش تأکید کرد وزارت امور خارجه سوئد از امروز نه فعالانه اقدام کرده و نه علاقه‌مند به کمک به بازگشت این زنان به سوئد است.

انتهای پیام/

کدخبر: 4511


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise