سه‌شنبه، 05 اسفند 1399 - 11:50

به همت شورای تحول قضائی؛

اردوهای کارگاهی کارآموزان قضائی برگزار شد

مرکز آموزش بدو خدمت دادگستری کل استان البرز برای اولین بار در کشور اردوهای کارگاهی-آموزشی کارآموزان قضائی را طراحی و اجرا کرد.

البرز - امیدبانوان؛ «حسین اعظمی چهاربرج» با بیان اینکه به منظور کاربردی نمودن آموزش کارآموزان قضائی، مرکز آموزش بدو خدمت دادگستری کل استان البرز برای اولین بار در کشور اردوهای کارگاهی-آموزشی کارآموزان قضائی را طراحی و اجرا کرد گفت:در این مجموعه اردوها، پس از ارائه آموزش های عملی و برگزاری کلاس های مرتبط، برنامه ریزی جهت حضور در نهادهای مجری یا همکار در اجرای دستورات قضائی صورت پذیرفت، به نحوی که بعد از اتمام پودمان های مرتبط با سرقت یا جعل و استفاده از سند مجعول، کارآموزان در اداره آگاهی حاضر و از نزدیک در جریان نحوه اقدام پلیس بعد از صدور دستورات قضائی قرار گرفتند.

دبیر شورای تحول دادگستری استان البرز اضافه کرد: در این راستا از زندان مرکزی کرج، اجرای احکام مدنی، اداره بهزیستی، اداره پلیس آگاهی، اداره پزشکی قانونی، گمرک پیام و دادگاه خانواده بازدید به عمل آمد.

وی با تاکید بر اینکه کارآموزان در این بازدیدها ابتدا با روسای هر مجموعه جلساتی را برگزار و از کم و کیف فعالیت آنها اطلاع کسب می کنند افزود:  در ادامه با همراهی کارشناسان از بخش های مختلف آنها بازدید می کنند.

«اعظمی چهاربرج» با تبیین دستاوردهای این اقدام متذکر شد: آشنایی با تقاضاهای ادارات همکار با دادگستری و اطلاع از مشکلات داخلی آنها در روند رسیدگی به پرونده های قضائی، ایجاد زمینه برای تعامل بهتر در آینده و همچنین اطلاع از تناقض در میان احکام قضائی و بخشنامه های داخلی این مجموعه ها از جمله ثمرات این بازدیدها بوده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 4525


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise