سه‌شنبه، 05 اسفند 1399 - 15:13

همت بزرگ و اراده قوی برای رفع کمبود فضای آموزشی البرز شکل گرفته است

امید بانوان - وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست تخصصی با استاندار البرز گفت: همت بزرگ و اراده قوی برای رفع کمبود فضای آموزشی البرز شکل گرفته است که امیدواریم نتایج خوبی داشته باشد.

البرز - امیدبانوان ؛ «محسن حاجی میرزایی» در حاشیه نشست تخصصی با استاندار البرز، که در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: در پی سفر هفته گذشته به استان البرز و شرکت در جلسه شورای اداری استان ، موضوع کمبود فضاهای آموزشی مطرح شد  و ما مصمم به برگزاری نشست تخصصی با مسئولین این استان  شدیم تا این موضوع را دقیق تر بررسی و تصمیمات لازمه را اتخاذ کنیم.

وی افزود: بر اساس بررسی های انجام شده در نواحی یک تا چهار کرج  مخصوصا در شهر فردیس که جز این مجموعه است با مشکلات بیشتری مواجه هستیم بنابراین مقرر شد  با تمرکز بر این موضوع کار ساخت و ساز را در این مناطق سرعت بدهیم .

وزیر آموزش و پرورش از فعال بودن 14 پروژه عمرانی در این مناطق خبر داد و تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد با تسریع فرایند ساخت و ساز، تا مهر سال 1400 این پروژه ها به بهره برداری برسند بنابراین  مدیرکل آموزش و پرورش البرز موظف شد آمار دقیق کمبود فضاهای آموزشی را به تفکیک دوره های تحصیلی را تهیه و ارائه کند.

وی ادامه داد: بخشی از فضاهای آموزشی از طریق سازمان نوسازی تامین می شود اما عملیات احداث مابقی فضاهای مورد نیاز  از طریق تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان نوسازی، خیرین مدرسه ساز و استانداری البرزآغاز خواهد شد. به جهت اینکه اعتبارات سازمان نوسازی برای احداث اولیه یک پرژه نیست بلکه به تعمیر و یا تخریب و بازسازی پروژه ها اختصاص دارد بنابراین مقرر شد با ظرفیت های موجود استانی ساخت پروژ هایی آغاز شود سازمان نوسازی و خیرین نیز حمایت کنند تا این پروژه ها به انجام برسد.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: استان البرز ظرفیت های خوبی دارد و در  بخش های فعال اقتصادی در سطح کشور سرآمد است برند های مهم اقتصادی در این استان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: همه بنگاه های اقتصادی می دانند که از لحاظ مصونیت های اجتماعی باید مشارکت کنند و چه امری مهمتر، خطیرتر و باارزش تر از احداث مدرسه است قطعا بنگاه های تولیدی در این خصوص مشارکت خواهند کرد خیرین خوب و با انگیزه ای در استان البرز وجود دارند که علاقمند به امر مدرسه سازی هستند.

وی ادامه داد: ظرفیت های خوبی در قانون شوراهای آموزش و پرورش وجود دارد مانند عوارضی که از شهرداری ها دریافت می شود و قانونی که اخیرا مجلس شورای اسلامی تصویب کرد  که بر اساس آن در مناطقی که مسکن مهر ساخته می شود باید فضای  آموزشی نیز پیش بینی شود بنابراین مجموعه این تدابیر دورنمای امیدبخشی را از آینده فضاهای آموزشی استان البرز ترسیم می کند.

 وی اظهار کرد:  همت بزرگ و اراده  قوی در موضوع  مدرسه سازی در استان البرز شکل گرفته است  که امیدواریم نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام

کدخبر: 4540


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise