شنبه، 23 اسفند 1399 - 16:02

تعطیلی یک هزار مدرسه اسلامی و ممنوعیت برقع در سریلانکا

وزیر امنیت عمومی سریلانکا امروز (شنبه) اظهار داشت: سریلانکا قرار است استفاده از برقع را ممنوع کرده و بیش از یک هزار مدرسه اسلامی را هم تعطیل کند.

امیدبانوان - وزیر امنیت عمومی سریلانکا در حالی این طرح را اعلام کرده که این جدیدترین اقدام دولت در تحت تاثیر قرار دادن اقلیت مسلمان در این کشور است.

وزیر امنیت عمومی سریلانکا در یک نشست خبری گفت که روز جمعه سندی را برای تصویب کابینه به منظور ممنوعیت کامل پوشش صورت از سوی زنان مسلمان به دلایل امنیت عمومی امضا کرده است.

وی افزود: با توجه به این سند، زنان و دختران مسلمان دیگر از برقع استفاده نمی‌کنند. این نشانه افراط گرایی مذهبی است که اخیرا به وجود آمده است. قطعا ما آن را ممنوع خواهیم کرد.

استفاده از برقع در سریلانکا با جمعیت اکثرا بودایی در سال ۲۰۱۹ و پس از بمب گذاری‌هایی در کلیساها و هتل‌ها از سوی افراط گرایان که بیش از ۲۵۰ کشته برجای گذاشت، به صورت موقت ممنوع شد.

سال گذشته میلادی، "گوتابایا راجاپاکسه" که بابت سرکوب افراط گرایان در شمال این کشور در زمان وزارت دفاع به عنوان رئیس جمهوری سریلانکا انتخاب شد، قول داد تا افراط گرایان را سرکوب کند.

وی به نقض گسترده حقوق بشر در جریان جنگ داخلی در این کشور متهم است اما آنها را رد می‌کند.

وزیر امنیت عمومی سریلانکا گفته که دولت همچنین قصد دارد تا بیش از یک هزار مدرسه اسلامی را تعطیل کند و در این باره گفت: نمی‌توان مدرسه‌ای باز کرد و هر آنچه را که خواست، به کودکان آموزش داد.

انتهای پیام

کدخبر: 4550


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise