چهارشنبه، 04 فروردین 1400 - 13:55

تا اطلاع ثانوی؛

جاده چالوس مسدود شد

با توجه  به اعلام مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی جاده چالوس از ساعت ۱۱ امروز (چهارم فروردین) تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

البرز– امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرد با توجه به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و بارنگی و احتمال وقوع بهمن و ریزش سنگ در جاده چالوس این جاده از ساعت ۱۱ امروز (چهارشنبه) تا اطلاع ثانوی برای حفظ ایمنی تردد و پیشگیری از وقوع حادثه مسدود شد.

در این اطلاعیه آمده است که مسیر جایگزین برای مسافران جاده هراز و فیروزکوه خواهد بود.

براساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده، متوسط تردد بین استانی روزانه در محورهای مواصلاتی کشور از تاریخ ۲۰ اسفند ماه تا دیروز (سوم فروردین ماه ۱۴۰۰) یک میلیون و ۷۲۵ هزار و ۷۶۶ وسیله نقلیه بوده است که نسبت به همین بازه زمانی در نوروز سال گذشته ۵۶ درصد افزایش را تجربه کرده است اما همچنان نسبت به نوروز دو سال گذشته با کاهش مواجه شده و عدد منفی ۱۷ درصد را نشان می‌داد.

همچنین بیشترین تردد بین استانی در بازه زمانی مذکور متعلق به ۲۸ اسفند ماه و با بیش از دو میلیون و ۴۶ هزار وسیله نقلیه است.

بر اساس تعاریف سازمان هواشناسی، هشدار سطح نارنجی به معنی این است که احتمال تاثیرات منفی ناشی از هوای مخرب بیشتر است و می‌تواند برنامه زندگی شما را مختل کند به این معنا که احتمال تاخیر در سفرهای زمینی و هوایی، بسته شدن راه‌ها، قطع برق و خطر احتمالی برای جان و مال مردم وجود دارد. لذا باید در مورد تغییر برنامه های خود و محافظت از خود و اموال تان اقدام کنید.

 

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 4554


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise