آرشیو، 16 مرداد 1396 - 15:52

با حضور بیش از 400 تن از کودکان و مادران ؛

نشست کتاب‌خوان کودک در اشتهارد برگزار شد

جشن بزرگ کتاب‌خوان کودک و نشست کتابخوان با حضور بیش از 400 تن از نونهالان، کودکان، نوجوانان و مادران اشتهاردی در کتابخانه استاد مطهری اشتهارد برگزار شد.

کرج - امید بانوان: به نقل از روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد، صبح 15 مرداد، جشن بزرگ کتابخوان کودک و نشست تخصصی کتابخوان با حضور بیش از 400 تن از نونهالان، کودکان و نوجوانان و مادران اشتهاردی در کتابخانه استاد مطهری اشتهارد برگزار و کودکان و نوجوانان کتاب‌های خود را معرفی کردند.

کتابدار زینب بیکم عظیمی مسئول برگزاری این نشست با اشاره به استقبال بی‌نظیر مادران و کودکان اشتهاردی از برنامه نشست کتابخوان گفت: حضور نونهالان و کودکان از برنامه معرفی کتاب و نشست کتابخوان خیره کننده بود، به طوری که محیط سالن‌های مطالعه و بخش کودک پاسخگوی حضور مردم نبود و بسیاری از مادران و حتی کودکان در محوطه کتابخانه پذیرایی شدند.

عظیمی در ادامه گفت : این برنامه با مشارکت شهرداری اشتهارد و اداره بهزیستی و تلاش‌های خانم بابایی مدیرعامل موسسه همیاران پویان سلامت تحت نظر بهزیستی و با هدف ارتقا نشاط اجتماعی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد. در این برنامه کودکان علاوه بر معرفی کتاب‌های خود اطلاعات خود درباره کتاب خوانده شده را به اشتراک گذاشتند وسپس همگی در مسابقه نقاشی شرکت و تقریبا همه آنها جوایزی دریافت کردند.

مسئول برگزاری نشست کتابخوان کودک در ادامه گفت: در یکی از سالن‌های مطالعه نیز تعداد 150 نفر از مادران پای صحبت‌های خانم علیزاده کارشناس اداره بهزیستی شهرستان نشستند و صحبت‌های درگوشی از جنس سلامت و بهداشت روانی کودکان با مادران کارشناس بهزیستی در فضایی مستقل از کودکان مورد استقابل آنها قرار گرفت و مقرر شد این جلسات به طور مستمر در محیط‌های آموزشی فرهنگی مثل کتابخانه ادامه یابد.

عظیمی افزود: نقاشی روی پرده، داستان‌گویی و جمع‌خوانی کتاب در شلوغی پر ازدحام نونهالان و زیبایی‌های شیطنت‌های آنان برگزار شد و ساعات خوش حضور در کتابخانه آنها را برای حضور دوباره در این فضای با نشاط ترغیب  کرد. رییس اداره بهزیستی شهرستان نیز با حضور در جمع کودکان و نونهالان انگیزه‌های برگزاری برنامه‌های مشابه را در میان کتابداران دو چندان کرد.

وی خاطر نشان کرد: کم بودن فضای سالن‌ها به دلیل حضور بیش از تصور مردم و کودکان در برنامه البته نارضایتی‌هایی هم داشت که ان شاء الله در برنامه بعدی با برنامه‌ریزی‌های بهتر جبران خواهیم کرد و با یاری خدای متعال و پیگیری‌های رییس محترم اداره کتابخانه‌های شهرستان این برنامه تداوم خواهد داشت.

گفتنی است اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد آمادگی دارد تا با برنامه‌ریزی و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های مشترک آموزش شهروندی با محوریت کتاب برگزار نماید.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 458


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان