سه‌شنبه، 17 فروردین 1400 - 13:25

مختومه شدن ۲۳ درصد پرونده‌های مسن البرز

امیدبانوان - رئیس کل دادگستری استان البرز در ارائه گزارش عملکرد قضائی استان در نشست شورای عالی قوه قضائیه از کاهش ۲۳ درصدی پرونده‌های مسن استان خبر داد.

البرز - امیدبانوان؛ «حسین فاضلی هریکندی» صبح سه‌شنبه در نشست شورای عالی قوه قضائیه با شورای قضائی استان‌ها که به ریاست آیت الله رئیسی و به صورت ارتباط تصویری برگزار شد به اقدامات دادگستری کل استان البرز در کاهش تعداد پرونده‌های مانده استان اشاره کرد و گفت: با توجه به تأکیدات رئیس قوه قضائیه در خصوص تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها، خصوصاً تعیین تکلیف پرونده‌های معوق ومسن، دادگستری کل استان با تلاش و مجاهدت همه همکاران قضائی و اداری موفق شد ضمن رسیدگی به پرونده‌های جاری در سال ۱۳۹۹ بیش از ۲۳ درصد، معادل ۲۸ هزار فقره از پرونده‌های مانده در شعب دادسرا، دادگاه‌های بدوی، تجدیدنظر و کیفری یک استان و شعب اجرای احکام کیفری و حقوقی استان مربوط به قبل از سال ۱۳۹۹ را تعیین تکلیف کند.

وی افزود: این تعداد پرونده مانده مختومه شده در سال ۱۳۹۹ با تعداد پرونده‌های مانده مربوط به سال ۱۳۸۹ که سال تشکیل استان و نیز ایجاد تشکیلات دادگستری کل استان بود برابری می‌کند که کسب این موفقیت در سال گذشته بدون تلاش کارکنان قضائی و اداری استان ممکن نبود.

رئیس کل دادگستری استان البرز در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه اجرای احکام و سختی کار در این حوزه، پیشنهاد داد قضات اجرای احکام مدنی هم با الطاف آیت الله رئیسی از امتیازات گروه شغلی خاص قضات اجرای احکام کیفری بهره مند شوند که رئیس قوه قضائیه نیز در این خصوص خواستار ارائه پیشنهاد دادگستری کل استان جهت بررسی آن به قوه قضائیه شد.

همچنین رئیس قوه قضائیه از اقدامات دادگستری کل استان البرز در سال ۹۹ تقدیر و به قضات و کارمندان دادگستری استان خداقوت گفت.

انتهای پیام/

کدخبر: 4592


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise