چهارشنبه، 18 فروردین 1400 - 13:21

کودکان طلاق و شیوه‌ای که برای گفت‌و‌گو با آن‌ها اشتباه است

امیدبانوان- کودکان طلاق شما باهوش هستند و آن‌ها احتمالاً بیشتر از چیزی که شما به آن‌ها اعتبار می‌دهید، درک می‌کنند. به احتمال زیاد آن‌ها قبلاً متوجه شده‌اند که از ازدواج‌تان خوشحال نیستید و شما و همسرتان این رابطه را تمام می‌کنید. گفتن این اخبار به آن‌ها دشوار است.

کرج- امیدبانوان؛ یاسا نوشت: برای یادگیری شیوه‌های مناسب برای صحبت کردن با بچه‌هایتان درباره طلاق و چیزهایی که باید کاملاً از گفتن آن مطلع شوید، مطالعه کنید.

 

این موضوع را غیرمنتظره به آن‌ها نگویید

اعلام کردن طلاق‌تان به فرزندان شما یک قدم بزرگ است. شما می‌خواهید با دقت در مورد آنچه شما می‌گویید و چگونه آن را بیان می‌کنید فکر کنید.

این می‌تواند به نوشتن چیزی که شما در مورد آن به بچه‌ها می‌گوید کمک کنید. طلاق می‌‍تواند احساساتتان را به سمت بالا چرخانده و گاهی اوقات شما ممکن است قبل از صحبت کردن فکر نکنید. نوشتن چیزی که می‌خواهید بگوید به شما کمک می‌کند که ازگفتن چیزی را که بعداً پشیمان می‌شوید، اجتناب کند.

اگر چه ممکن است دشوار باشد با همسر سابق‌تان صحبت کنید، اما مهم است که هر دوی شما برای گفتن موضوع هماهنگ باشید که چه چیزی می‌گویید و تا آن‌جا که ممکن است او را برای پایان ازدواج خود سرزنش کنید، این چیزی نیست که شما می‌خواهید به بچه‌ها بگویید.

 

آن را با استفاده از مفاهیمی توضیح ندهید که بچه‌ها نمی‌توانند درک کنند

حتی اگر فکر می‌کنید سه ساله شما انیشتین است، توانایی آنها در درک موضوع پیچیده مانند طلاق هنوز بسیار محدود است. در حالی که شما نیاز دارید که به آن‌ها توضیح دهید که شما و همسر سابق شما دیگر ازدواج نمی‌کنید، آن‌را به شیوه‌ای که مناسب است در سطح پیشرفته انجام دهید.

کودکان طلاق نوپا و پیش دبستانی نیازمند توضیحات ساده و دقیق هستند و شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که که در اولین تلاشتان، این موضوع را درک کنند. به آن‌ها بگویید که یکی از والدین بیرون می‌رود، جایی که کودکان طلاق زندگی می‌کند، چه کسی از آن‌ها مراقبت می‌کند و هر چند وقت یک‌بار پدر و مادر دیگر را می‌بینند.

انتظار ندارید که بچه‌های بزرگتر فقط اخبار را بپذیرند. شما باید به آنها توضیح دهید که این تقصیر آنها نیست و هیچ چیزی وجود ندارد که آن‌ها بتوانند به شما کمک کنند و با شما هماهنگ شوند. در غیر این صورت، ممکن است فکر کنند که این یک احتمال است، و زمان زیادی برای بازیابی‌شان طول خواهد کشید.

 

تمام جزئیات را ارائه ندهید

ممکن است وسوسه شوید که به کودکان طلاق دلیل دقیق طلاقتان را بگویید، مخصوصاً اگر همسر سابق خود را سرزنش کنید. هرچند نباید وارد این وسوسه شوید.

بچه‌های شما نیازی به دانستن تمام دلایل طلاق ندارند. بیایید بگوییم همسر شما فریب خورده است. بچه‌های شما ممکن است به اندازه کافی بزرگ نباشند و یا بالغ به اندازه کافی برای درک آنچه که به این معنی است نباشند. چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که وضعیت را از دیدگاه فرزندانتان بیابید. شاید آن‌ها از درگیری بین شما و همسرتان که به زودی همسر سابقتان می شود آگاه باشند. با این حال، این اخبار که رابطه والدین آن‌ها پایان می‌دهد، تغییر در زندگی آن‌ها است. آنچه بچه‌ها واقعاً باید بدانند این است که چگونه طلاق بر آنها تأثیر می‌گذارد و تغییراتی که در زندگی‌شان اتفاق می‌افتد.

 

اخبار را به اشتراک نگذارید مگر اینکه مطمئن باشید

شاید شما و همسرتان درباره ایده طلاق بحث کرده باشید، اما به هیچ نتیجه‌ای دست نیافته‌اید. شما فکر می‌کنید که شاید باید به فرزندان خود بگویید؛ آیا آن‌ها نیازی به دانستن ندارند؟

مگر اینکه شما و همسرتان تصمیم گرفته‌اند که قطعاً می‌خواهید طلاق بگیرید، به بچه‌‌های خود آن را بگویید. فرزندان شما به زندگی بی‌ثبات خود نیازی ندارند و تنها امکان طلاق، قطعاً این عنصر بسیار ناخواسته را معرفی خواهد کرد. صبر کنید تا اینکه تصمیم نهایی خود را بگیرید و سپس اخبار جدایی‌تان را بدهید.

 

کدخبر: 4608


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise