چهارشنبه، 18 فروردین 1400 - 13:54

بازگشت محدودیت های کرونایی در البرز

امیدبانوان - معاون استاندار و فرماندار ویژه کرج از آغاز محدودیت های جدید کرونایی از امروز چهارشنبه به مدت ۲ هفته در این شهرستان خبرداد.

کرج - امیدبانوان؛ «غفور قاسم پور» روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در کرج اظهار داشت: مسافرت ها، دورهمی ها، ترددهای درون شهری، حضور در مراکز خرید و پاساژگردی ها ، عادی انگاری کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی موجب شد  تا شرایط کرونا در سطح کشور دچار تغییر شود.

وی افزود: با وجود هشدارهای جدی که صورت گرفته بود از فوتی های تک رقمی بهمن و اسفند امروز در فروردین ماه روند ابتلا و مرگ و میرها ٢رقمی شده که حاکی از پیک جدید بیماری کووید۱۹ است.

فرماندار کرج در ادامه از اعمال محدودیت های جدید در کرج خبر داد و گفت: از امروز چهارشنبه  به مدت ٢هفته به منظور کنترل کرونا و کاهش میزان ابتلا به کووید۱۹  محدودیت های جدیدی را اعمال خواهیم  کرد و  در ادامه پس از بررسی وضعیت تصمیمات جدیدی که مورد نیاز است اتخاذ خواهد شد.

معاون استاندار همچنین از آغاز فعالیت گشت ها و بازرسی های مشترک سپاه پاسداران، اتاق اصناف، سازمان صنعت و معدن و فرمانداری کرج خبر داد و  تصریح کرد: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا مربوط به حضور افراد در کافی شاپ ها و رستوران ها بوده  به همین جهت سخت گیری ها در این مراکز بیشتر خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از همراهی اصناف در اجرای دستور العمل های ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا،سلامت مردم را اولویت اصلی دانست و  افزود: طی اطلاعیه ای به صنوف و اتحادیه ها، از روزهای آینده فعالیت کلیه صنوف( بجز مراکز خدماتی گروه سطح یک و مشاغل ضروری)، بمدت دو هفته  در کرج تعطیل خواهد بود.

قاسم پور با اشاره به تجربه و سوابق پیشین شهرستان کرج در پیک مدیریت کرونا افزود: اواخر هفته جاری بازرسی ها نیز در سطح شهر از سر گرفته و رعایت پروتکل ها تشدید خواهد شد ضمن اینکه با ناقضان قوانین ضد کرونایی نیز برخورد می شود.

معاون استاندار البرز همچنین از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز خواست تا مدیریت جو روانی استان را بنابر وظیفه ذاتی خود با استفاده از ظرفیت رسانه ای صدا و سیما، خبرگزاری ها، فضاهای مجازی به انجام رساند.

وی افزود: شهرداری کرج و شهرداری های شهرهای اقماری نیز از طریق تلویزیون های شهری و بیلبوردها و ناوگان های حمل و نقل عمومی شهری روند اطلاع رسانی شرایط قرمز کرونایی استان را به نحو گسترده ای با هدف آگاهی بخشی به مردم صورت دهند.

قاسم پور در خصوص وضعیت تردد خودروها با پلاک های غیر بومی نیز گفت: هرگونه تردددرون شهری از طریق پلاک غیر بومی از کرج به سایر شهرها ممنوع می باشد و دوربین های نظارتی تخلفات را ثبت می کنند.

وی افزود: البته کرج و تهران و در بحث ترددها یکپارچه دیده شده اند اما در انتهای حوزه استحفاظی کرج منطقه نساء و شهرستانک از روزهای آتی ایستگاه های کنترل پلیس مستقر خواهد شد و اجازه ورود و خروج پلاک های غیر بومی داده نخواهد شد.

قاسم پور گفت: همچنین تردد شبانه نیز از ساعت ۲۲ تا سه صبح ممنوع می باشد.

معاون استاندار ادامه داد: کلیه پارک ها و تفرجگاه ها نیز می بایست تعطیل  و شهرداری کرج در این زمینه نظارت لازم را انجام دهد.

فرماندار کرج تاکید کرد: سلامت مردم مهم است و قانون ضمانت نامه اجرایی در رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا خواهد بود.

وی در خصوص  فعالیت کارکنان در ادارات نیز گفت: در شهرهای قرمز شاهد حضور دو سوم کارمندان هستیم اما فرمانداری ها و استانداری ها که ماموریت های اساسی دارند شامل حال محدودیت فعالیت کارمندان نخواهند بود.

معاون استاندار ادامه داد: نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی ، بانک ها، داروخانه ها، دفاتر پیشخوان دولت و سایر مراکز با سطح مراجعات بالا شدت خواهد گرفت.

قاسم پور ادامه داد: برگزاری هر گونه نمایشگاه فصلی و عمومی نیز ممنوع است و مراسم عروسی و عزا هم در این ایام مجاز نیست.

معاون استاندار افزود: بازرسین صمت، ‌فرمانداری، ‌اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی روند اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا را در شهرستان کرج رصد و از فردا پایش تیم های مشترک آغاز می شود.

وی گفت: قانون ماسک اجباری از درب منزل نیز در سطح شهرستان کرج بصورت جدی اجرایی خواهد شد.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تا به اکنون به بیش از ۱۰ هزار نفر از گروه های حساس جامعه واکسن اسپوتنیک تزریق شده است که حدود  ۷ هزار و  ۳۷۵ دوز در مرحله اول و ۴ هزار و ۸۶۵ دوز نیز در مرحله دوم تزریق شده است. همچنین روزانه  در سه شیفت کاری، بیش از ۲۰۰ تست کرونا در سطح شهرستان کرج انجام می شود.

همچنین طبق اعلام پلیس راهور از ۱۱ فروردین ماه ۳ هزار و ۹۱۵ خودرو با پلاک غیربومی اعمال قانون شده اند. در شرایط کرونایی فرایند تعویض پلاک خودروها نیز متوقف و آزمون های رانندگی نیز در مراکز و آموزشگاه ها تعطیل گردیده است.

علاوه بر این ۶۸۰ مورد تردد پلاک غیر بومی با جریمه یک میلیونی ثبت تخلف و جریمه شده، خروج از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع  و هر گونه تخلف توسط دوربین های نظارتی ثبت می گردد.

استان البرز از اوایل هفته جاری در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

کدخبر: 4612


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise