شنبه، 21 فروردین 1400 - 11:15

از رابطه استرس و دیابت چه می‌دانید!

امیدبانوان- اگر شما دیابت داشته باشید، بدن قادر به کنترل میزان بالای گلوکز آزادشده نیست و چنانچه نتوانید گلوکز را به انرژی تبدیل کنید، در جریان خون شما ذخیره و باعث می شود که سطح قند خون شما افزایش یابد.

 

کرج- امیدبانوان؛ استرس مانع اصلی در کنترل سطح قند خون فرد است. هورمون‌های استرس در بدن ممکن است به طور مستقیم بر سطح قند خون تأثیر بگذارند. اگر شما تحت تأثیر استرس قرار گرفتید، بدن شما به این موضوع پاسخ می‌دهد. برای این پاسخ بدن شما هورمون های کورتیزول و آدرنالین ترشح می کند. ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید:


استرس و دیابت

اگر شما دیابت داشته باشید، بدن شما قادر به کنترل میزان بالای گلوکز آزاد شده نیست و چنان‌چه نتوانید گلوکز را به انرژی تبدیل کنید، در جریان خون شما ذخیره و باعث می شود که سطح قند خون شما افزایش یابد. برای کاهش اضطراب ذهنی، انجام تمرین تمرکز مفید است.


تأثیر متفاوت استرس بر افراد مختلف

استرس می تواند بر افراد مختلف تاثیر متفاوتی داشته باشد و بر مبتلایان به انواع دیابت هم تاثیرات متفاوتی دارد. افرادی که دیابت نوع 2 دارند، زمانی که تحت فشار استرس ذهنی قرار می‌گیرند، به طور کلی سطح قند خون شان افزایش می‌یابد و افرادی هم که دیابت نوع یک دارند، ممکن است پاسخ های متفاوتی داشته باشند و به این معناست که ممکن است این افراد بر اثر استرس زیاد، سطح قند خون شان افزایش یا برعکس کاهش یابد.همان طور که اشاره شد، بر اثر استرس سطح قند خون افزایش می‌یابد و اگر بیمار یا مصدوم باشید، این موضوع درباره شما و مبتلایان به دیابت نوع 1 و 2 هم صدق می‌کند.


2 راهکار برای کاهش استرس

1- برای کاهش اضطراب ذهنی، انجام تمرین تمرکز مفید است. هر روز صبح 15دقیقه را به این کار اختصاص بدهید.
2- تمرینات کششی نیز مفید است؛ سعی کنید آن را به برنامه روزانه‌تان اضافه کنید .

 

کدخبر: 4625


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise