شنبه، 21 فروردین 1400 - 12:12

گفتن این حرف‌ها به دختران مجرد؛ ممنوع!

امیدبانوان- در اغلب مواقع متأهل‌ها در برخورد با افراد مجرد احساس دانایی و برتری می‌کنند و یا ناخواسته جملاتی را بر زبان می‌آورند که دوستان مجرد خود را ناراحت می‌کند.

کرج- امیدبانوان؛ برنا نوشت: اگر تازه ازدواج کرده‌اید و فاصله‌ای میان شما و دوست مجردتان افتاده، آن را به مشغله‌های بعد از ازدواجتان ربط ندهید شاید در مقابل دوست مجردتان سخنی را ناآگاهانه بر لب رانده‌اید که او را آزرده ساخته است.

 

در این بخش 5 جمله‌ای را آورده‌ایم که هیچ گاه نباید به دوست مجردتان بگویید:

 

نقش خانم‌های خیر محله‌های قدیم را بازی نکنید

بسیاری از دختران مجرد از اینکه همه به فکر ازدواج آنها باشند بیزارند پس اگر دوستتان را به خانه خود دعوت نموده‌اید تا دوست مجرد همسرتان او را ببیند، کار اشتباهی انجام داده‌اید، این کار می‌تواند به رابطه دوستی شما ضربه بزند.بنابراین قبل از اینکه قرار گذاشتن برای او، در این مورد نظرش را بپرسید و از نقش خانم‌های خیر محله‌های قدیم بیرون آیید و فکر سرو سامان دادن جوانان را از سرتان خارج نمایید.

 

نگران نباش، مرد رؤیاهای تو با اسب سفید می‌آید

به دوست مجرد خود که سنش بالای 30 سال است نوید ازدواج ندهید و او را با خودتان مقایسه نکنید شاید او از وضعیتش راضی باشد و از اینکه تنهاست لذت ببرد. بنابراین هر بار او را می‌بینید نگویید که نگران نباش، مرد رؤیاهای توبا اسب سفید می‌آید .

 

غصه نخور، زمان زیادی برای خوشبخت شدن داری

لزومی ندارد به دوستتان که سنش بالا رفته دلداری بیهوده بدهید و بگویید زمان زیادی برای خوشبخت شدن دارد، زیرا او می داند که با بالا رفتن سنش خیلی از امتیازهایی که در ذهن دیگران دارد را از دست داده و مردانی به او پیشنهاد ازدواج می دهند، که وارد چهارمین و پنجمین دهه زندگی شان شده اند و اگر از کسی خوشش بیاید به دلیل وجود رقیب جوانتر رسیدن به وصال را برایش سخت است پس معنی این جمله شما را اینطور برداشت می کند:«زود باش؛ همه فرصت های خوب را داری از دست می دهی!»

 

بارداری سختی در پیش داری

اگر سن دوستان برای بارداری مناسب است اما او هنوز مجرد مانده ، درباره خطرات بارداری در سنین بالا چیزی به او نگویید و با انتقال نگرانی‌های تان او را آزار ندهید. او بهتر از هر کسی می داند کجای کار است و در چه سن و چه شرایطی قرار دارد. شاید او به خاطر خانواده و وضع اقتصادیشان تصمیم به ازدواج نگرفته و شاید او هنوز مرد ایده آلی را پیدا نکرده است ، پس لازم نیست شما نگران باشید و این موضوع را به او یادآوری کنید.

 

سخت نگیر من هم مثل تو بودم

اگر ایده‌های دوست مجردتان با شما یکی نیست ، او را مورد قضاوت قرار ندهید و دائم به او نگویید:تو سخت میگیری من هم همین شرایط را قبل از ازدواج داشتم و یا همسرم ایده‌آل‌های مورد نظرم را نداشت و یا با خانواده او مشکل داشتم. این گونه سخنان فقط رابطه شما را تیره و تار می‌سازند . قرار نیست شما به دوستتان درس زندگی بدهید و در مقام یک روانشناس با او صحبت کنید، او معیارها و ایده‌آل‌های خودش را دارد .

 

سخن آخر:

افراد متأهل همواره باید مراقب محبت های خود درباره روند ازدواج با مجردها باشند و هرگاه حرفی یا نکته ای به ذهنشان رسید، کمی صبر کنند و درباره تفکری که پشت سر آن موضوع است دقت کنند.

 

کدخبر: 4627


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise