دوشنبه، 23 فروردین 1400 - 15:23

ایــــده‌های جدید برای ساخت پـــرگولا

امیدبانوان- پرگولا (Pergola) به عنوان سایبان برای ایجاد حریم شخصی، فضایی برای خوردن غذا در محیط باز، سرگرمی و گفت و‌ شنودهای دوستانه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر هم دوست دارید در فضای باز مهمانی برگزار کنید، می‌توانید در حیاط خانه و در زیر آلاچیق چوبی زیبا، لحظات خود را با دیگران جاودانه کنید.

کرج- امیدبانوان؛ پرگولا در مجموعه طرح‌های سقف باز و ساختارهای تیر و ستونی طبقه بندی می شود. وجود اغلب چهار ستون برای نگهداری سقف ساخته شده از اجزای دوطرفه (متقاطع)، لزوم اجرای این نوع آلاچیق است. به طور کلی، این مفهوم به معنای ستون‌هایی است که از یک سقف شبکه‌بندی شده پشتیبانی می‌کند. این سقف شبکه‌ای ممکن است باز یا پوشانده باشد؛ اما اغلب باز ساخته می‌شود.

این ساختار به عنوان سرپناه و فضای نشیمن و غذاخوری بسیار کاربرد دارد. طراحی سقف باز سبب می شود آشپزی در فضای باز، آسان و بی خطر باشد و منظره ای چشم نواز از طریق پیوند فضای خصوصی با محیط اطراف ایجاد شود. پرگولا سایه و فضای مشخصی را برای آرامش و فراهم کردن اجتماعات با دوستان و خانواده ایجاد می کند.

 

تفاوت آلاچیق و پرگولا چیست؟

پرگولا در کل نوعی آلاچیق یا سایبان است، ولی با آلاچیق سنتی که اغلب همه افراد با آن آشنا هستند تفاوت هایی دارد. به طور کلی، آلاچیق دارای سقف و فضایی محصور و بسته و اغلب شکلی دایره‌ای دارد. کف آلاچیق معمولاً نسبت به زمین ارتفاع دارد و حریم خصوصی آن غالباً نسبت به پرگولا بیشتر است.

پرگولا سازه‌ای است که اغلب از جنس چوب ساخته می شود و از مهمترین ویژگی های آن داشتن سقفی مشبک است که نیم سایه ایجاد می کند ولی آلاچیق دارای سقف پوشیده ای است که استفاده از آن در فصل های مختلف را امکان‌پذیر می‌کند.

پرگولا اغلب به صورت چهارضلعی و با استفاده از چهار ستون در گوشه های آن ساخته می‌شود که این ستون‌ها گاهی از جنس سنگ هستند و ترکیب جذابی در کنار چوب و ساختار کف و سقف آن ایجاد می‌کنند.

 

جنس پرگولا :

پرگولا هم به صورت آماده و هم به صورت سفارشی در بازار موجود است پرگولا از سه متریال چوب، فلز و وینیل ساخته می‌شوند.

کدخبر: 4664


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise