چهارشنبه، 25 فروردین 1400 - 19:20

البرزی‌ها سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان صدقه دادند

مدیرکل کمیته امداد البرز گفت: البرزی‌ها سال گذشته ۱۶ میلیارد تومان صدقه نقدی و غیر نقدی پرداخت کردند.

البرز -امیدبانوان؛ «محمد محمدی فرد» اظهار کرد: مردم خیر در یک سال گذشته ۱۶میلیارد تومان صدقه نقدی و غیر نقدی پرداخت کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) البرز با تأکید بر اینکه، کمک‌های جمع‌آوری‌شده از صندوق‌های صدقات مطابق جدول سهم‌بندی و مبتنی بر نیاز جامعه هدف در امور معیشتی، درمان، مسکن، جهیزیه و تحصیل نیازمندان هزینه می‌شود، گفت: هم‌اکنون حدود ۱۷۰ هزار صندوق صدقه فعال در استان البرز وجود دارد که ۱۵۸ هزار صندوق در اختیار مشترکان خانگی و بقیه در قالب صندوق بزرگ و متوسط در معابر، ادارات، مجتمع‌های تجاری و مدارس نصب‌شده‌اند.

وی اضافه کرد: افراد می‌توانند با ارسال یک پیامک خالی به سرشمارِ ۸۸۷۷ و انجام مراحل، با انتخاب رقم موردنظر خود، عضو سامانه پیامکی شوند. همچنین کد #۰۲۶*۸۸۷۷* و همچنین اپلیکیشن صدقات "مبین" به ‌عنوان درگاه‌های نوین کمیته امداد برای دریافت کمک‌های مردم خیر پیش‌بینی‌شده است.

وی به توسعه مراکز نیکوکاری در راستای مردمی کردن خیر و احسان در سطح استان اشاره کرد و افزود: بیش از ۳۰۰ مرکز نیکوکاری در استان البرز راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد البرز از مراکز نیکوکاری تخصصی در اصناف مختلف همچون ارگان‌های دولتی و غیردولتی، رسانه‌ها، و مراکز صنعتی خبر داد و اعلام کرد: چشم‌انداز کمیته امداد برای مردمی شدن فعالیت‌ها، ایجاد مرکز نیکوکاری است تا این مراکز با شناسایی نیازمندان در سطح محلات، پیش از وقوع آسیب، به احتیاجات آنان رسیدگی کنند.

انتهای پیام

کدخبر: 4711


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise