شنبه، 28 فروردین 1400 - 10:44

داراب‌خانی خبر داد؛

تدوین بیش از 50 برنامه‌ پیشگیرانه در استان البرز

امید بانوان؛ معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز از تدوین بیش از 50 برنامه در این معاونت در سال 1400 خبر داد و اعلام کرد که این برنامه‌هادر محورهای مختلف طراحی و تدوین شده و اجرای آن با قوت و جدّیت دنبال می‌شود.   

البرز - امید بانوان؛ «جعفر داراب‌خانی» معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز ضمن تأکید بر اهمیت برنامه‌ریزی مؤثر در پیشبرد اهداف گفت: بعد از بررسی‌های متعدد کارشناسی، دریافت نظرات مدیران و برگزاری سلسله جلسات تخصصی با حضور صاحب‌نظران در شورای برنامه ریزی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، بیش از 50 برنامه ابلاغی و ده‌ها اقدام فوق برنامه‌ پیشگیرانه در سال جاری برای استان البرز طراحی و تدوین شد.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز افزود: توجه به اجرای سیاست‌های ابلاغی مندرج در اسناد بالادست مانند سیاست کلی ابلاغی بخش قضایی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، سند چشم‌انداز، برنامه چهارم توسعه قضایی، سند تحول قضایی، قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در تعیین این برنامه ها مدنظر قرار گرفت.

وی افزود: همچنین شرایط خاص و نیازمندی‌های استان البرز با در نظر گرفتن آمار جرایم، آسیب‌های اجتماعی و اختلافات مدنی در تدوین این برنامه ها به طور ویژه دیده شده است.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌ها و برنامه‌های پیشگیرانه در محورهای مختلف، همراه با ارزیابی انجام شده و پس از اجرا، میزان اثربخشی آنها سنجیده می‌شود.

تهیة گزارشات تحلیلی و آماری، اجرای فرآیند افکارسنجی، انجام بازرسی های دوره ای، پایش و اندازه‌گيري شاخص هاي عملكرد و تکمیل چک لیست‌های ارزیابی، بخشی از این اقدامات است که داراب‌خانی در پایان به آنها اشاره کرد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4720


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise