یکشنبه، 29 فروردین 1400 - 10:18

رئیس شورای شهر کرج:

شفافیت در منابع هزینه و درآمد مطالبه ای جدی از شهرداری‌ها است

امید بانوان؛ رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه توجه به شفافیت‌های مالی جزو اولویت‌های شورای شهر دوره پنجم است، اعلام کرد که ارائه اطلاعات بودجه و تباصر بودجه سال 1400 شهرداری به شهروندان در پرتال شورای اسلامی شهر کرج جانمایی شد.

کرج - امید بانوان؛ «اکبر سلیم نژاد» با بیان اینکه دانستن حق مردم است و شهروندان حق دارند بدانند که هرسال چگونه از منابع آنها برداشت شده و در چه اموری هزینه می‌شود، اظهار داشت: شعار ما در شکل دادن شورای شهر و شهرداری، شفافیت مالی نیاز به مطالبه‌گری و چشم حساس و بینای شهروندان دارد که این مهم جز با آگاهی رساندن به عموم مردم محقق نمی‌شود؛ بودجه مصوب و تباصر بودجه سال 1400 شهرداری کرج شامل خلاصه کل بودجه براساس فرم اقتصادی و فرم عملیاتی، منابع درآمدی، مصارف به تفکیک فصول اقتصادی، ماموریت و برنامه درقالب 66 بند تنظیم و مصوب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر کرج در چندین جلسه متوالی به بررسی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری ‌پرداختند، افزود: بودجه به عنوان سند مدیریت مالی و عملکردی یکساله مدیریت شهری، مهم ترین ابزار برای تعیین جهت گیری های خدمات اقدامات و فعالیت های شهرداری، سازمانها، مناطق و ادارات وابسته است که می بایست جامع، دقیق،  و متعادل تنظیم شود.

سلیم نژاد تصریح کرد: مهم ترین تامین کننده منابع مالی اداره شهر کرج و سایر شهرها در کشورمان شهروندان هستند، شهروندانی که چرخه مالی با پرداخت عوارض و بهای خدمات توسط آنها به گردش در می آید و باید در فرآیند تدوین بودجه و نظارت بر اجرای بودجه به نظرات و دیدگاه های آنان توجه کرد.

وی با بیان اینکه برای آنکه منابع مالی شهر در چارچوب نظرات و نیازهای شهروندان هزینه شود نیازمند مشارکت جدی شهروندان در فرایندهای بودجه ریزی هستیم تا بودجه برای مردم معنا پیدا کند، بیان کرد: امیدوارم این تلاش در مسیر توجه به بودجه ریزی مشارکتی در چارچوب اختیارات شورا زمینه ساز تحول و اصلاح در نظام بودجه ریزی شهر و کشور شود، تا در پرتو آن ضمن کاهش هزینه اداره شهرداری و دولت، منابع و اعتبارات به نیازهای واقعی و مشکلات اساسی مردم تخصیص یابند و بودجه برای مردم معنا پیدا کند.

وی تاکید کرد: در طول سال، شورای شهر در طول سال جلسات هفتگی دارد. در این جلسات علاوه بر بررسی موضوعات مختلف شهری، نظارت مستمر بر فعالیت‌های شهرداری نیز انجام می‌شود این نظارت شامل بررسی نتایج مصرف منابع شهری و میزان کیفیت خدمات ارایه شده است.

گفتنی است شهروندان می توانند برای مشاهده بودجه مصوب سال 1400 شهرداری و تباصر بودجه به آدرس https://shora.karaj.ir مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4739


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise