دوشنبه، 30 فروردین 1400 - 17:13

آرامستان کرج باز اما برگزاری مراسم ممنوع است

امیدبانوان - رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج گفت: به شهروندان توصیه می‌شود برای زیارت اهل قبور خود بیشتر از سه الی چهاردقیقه زمان نگذارند و به خواندن فاتحه‌ای بسنده کنند تا شاهد تجمعات در آرامستان نباشیم چون اگر این اتفاق بیفتد چاره‌ای جز بستن درهای این مجموعه نداریم.

کرج - امیدبانوان ؛ «حمیدرضا عسگری» اظهار کرد: با قرمز شدن وضعیت البرز در پیک چهارم کرونا، برگزاری کلیه مراسم عزاداری در آرامستان‌های استان ممنوع شده است.

وی ادامه داد: از همشهریان تقاضا داریم با حداقل نفرات برای بدرقه عزیزان خود به خانه آخرت در آرامستان بهشت سکینه (س) حضور یابند و به همراهی بستگان درجه یک اکتفا کنند.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط حضور بستگان درجه در مراسم تدفین هم خطر آفرین است، گفت: از بستگان نزدیک متوفیان تقاضا می‌شود برای حفظ سلامت خودشان هم که شده با عزیز خود در کوتاه ترین زمان ممکن وداع کنند.

این مسئول در پاسخ به اینکه آیا درهای آرامستان بهشت سکینه (س) به روی مردم بسته است، گفت: با توجه به فضای باز حدود ۸۰ هکتاری این آرامستان، ممنوعیتی در خصوص زیارت اهل قبور ابلاغ نشده است.

عسگری افزود: به شهروندان توصیه می‌شود برای زیارت اهل قبور خود بیشتر از سه الی چهاردقیقه زمان نگذارند و به خواندن فاتحه‌ای بسنده کنند تا شاهد تجمعات در آرامستان نباشیم چون اگر این اتفاق بیفتد چاره‌ای جز بستن درهای این مجموعه نداریم.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج با اشاره به وضعیت واکسیناسیون کارکنان این مجموعه گفت: بعد از کادر بهداشت و درمان، پرسنل سازمان آرامستان‌ها پرریسک‌ترین گروه برای ابتلا به کرونا هستند به طوری که در حال حاضر ۱۷ نفر از همکاران ما به خاطر ابتلا به این ویروس در منزل قرنطینه شده‌اند.

وی توضیح داد: دز اول واکسن کرونا به مشاغل پرخطر سازمان آرامستان‌ها تزریق شده و مابقی پرسنل هم به تدریج این واکسن را دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 4775


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise