یکشنبه، 05 اردیبهشت 1400 - 17:46

استخرهای البرز در کمای کرونایی

رییس هیات نجات غریق و غواصی البرز با اشاره به تعطیلی بیش از یک ساله ورزش های آبی و استخرها به دلیل شرایط کرونایی گفت: امروز استخرهای البرز به دلیل این تعطیلی ها که مدت زیادی نیز طول کشیده دچار مشکلات اساسی و به نوعی می توان گفت که به کما رفته اند.

البرز - امیدبانوان؛ «بیژن پیریایی» اظهار کرد: استخرداران البرزی امروز در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و شاهد هستیم که بسیاری از آنها به دلیل نداشتن منبع درآمد مجبور به تعدیل نیروهای خود شدند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر شاغلان در این استخرها از جمله غواصان نیز بیش از یک سال است که با توجه به اینکه بخش زیادی از غواصی تنها شغل و منبع درآمدشان بوده، در طی این مدت دچار مشکلات عدیده اقتصادی شده اند.

پیریایی گفت: اگر چه پیش از موج چهارم و در ماه های گذشته که کرونا روند نزولی داشت شاهد بازگشایی استخرها برای مدت زمان کوتاهی بودیم اما به دلیل اینکه فرهنگ سازی مناسبی در این خصوص صورت نگرفته بود و استخرها در جامعه به عنوان یکی از منابع اصلی احتمالی شیوع بیشتر ویروس کرونا جا افتاده بود خیلی استقبالی صورت نگرفت.

وی ادامه داد: عدم استقبال و از سوی دیگر بالا بودن هزینه ها سبب شده تا امروز به هیچ وجه بازگشایی استخرها برای استخرداران مقرون به صرفه نباشد و عطای کار را به لقای آن ببخشند.

حدود ۷۰ استخر شنا  در استان البرز وجود دارد که حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر در این مجموعه ها پیش از این مشغول به کار بودند.

همچنین شیوع کرونا سبب شد تا تعداد زیادی از این افراد از ناجیان غریق و مربیان شنا گرفته تا نیروهای خدماتی، شغل خود را از دست بدهند.

۳۸ هزارو ۴۵ بیمار کووید۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بیمارستان های البرز بستری شده که ۳۳ هزارو۶۱۳ نفر آنان بهبود یافته اند.

شهرستان ۲ میلیون نفری کرج در وضعیت قرمز پررنگ ، شهرستان ساوجبلاغ ، نظرآباد ، چهارباغ و فردیس وضعیت قرمز و ۲ شهرستان طالقان و اشتهارد البرز دروضعیت نارنجی کرونایی هستند.

انتهای پیام/

کدخبر: 4874


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise