چهارشنبه، 08 اردیبهشت 1400 - 13:37

هرآنچه از قواعد فنگ شویی میز کار باید بدانیم

نحوه چیدمان میزکار در منزل یا محل کار تأثیر بسیار زیادی در کیفیت کار شما دارد. با رعایت اصول و قواعد فنگ شویی در میز کارتان، می‌توانید این تأثیر را ببینید.

البرز- امیدبانوان؛ نمناک نوشت: میز کار یکی از مهم ترین فاکتور های شغلی شما محسوب می شود و باید محل آن را به دقت طبق قوانین فنگ شویی انتخاب کنید زیرا محل میز کار تأثیر زیادی روی بهره وری دارد؛ فرقی هم ندارد که در منزل یا در اداره کار می‌کنید در هر صورت باید اصول و قواعد این مورد مهم را بدانید و در هر حال قوانین مربوط به فنگ شویی را برای میز کار رعایت کنید تا بتوانید بیشترین بهره وری را داشته باشید.

 

متریال میز کار

برای ساخت یک میز کار از موادی مانند چوب، شیشه، لامینت، فلز و ... استفاده می‌شود.

میز چوبی انرژی طبیعی را به فضای شما بخشیده و کیفیت بالا و پر طراوت انرژی را سبب می شود و به عنوان عنصر تغذیه کننده محسوب می‌شود.

میزهای شیشه ای برای فنگ شویی مناسب نیستند زیرا شکننده می باشند و احتمال این که وسایل شما حین انجام کار از روی میز پایین بریزند، بیشتر است.

میز فلزی، اگر به آن علاقه مندید، می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد زیرا وضوح و دقت عنصر فنگ شویی را نشان می دهد ،به ویژه اگر عنصر تولد شما آب یا فلز باشد.

میز لامینت بی جان است و انرژی منفعل دارد اما شما با تکیه بر نکات فنگ شویی می توانید آن را تبدیل به عنصری پر جنب و جوش و موثر نمایید تا دفتر کاری فعال و پرانرژی داشته باشید.

 

رنگ و جنس میز

هنگامی که صحبت از انتخاب میز کار می شود، مواد و رنگ تاثیر بسیار زیادی در فنگ شویی دارند. به طور عمومی رنگ قهوه‌ای یکدست و کمی سنگین از جنس چوب، شاید ایده آل ترین رنگ برای میز کار باشد. همچنین باید قبل از خرید به این دقت کنید که به چه میزی علاقه بیشتری دارید. رنگ و جنس میز باید طبق فاکتور های مختلف انجام شود.

 

فاکتور استقامت و ثابت ایستادن میز

رنگ: قهوه ای، زرد، نارنجی، رنگ های خنثی

جنس:چوب یا چوب و کامپوزیت رنگ شده

 

فاکتور فلز برای افزایش بهره وری و وضوح

رنگ: سفید، خاکستری و متالیک

جنس: فلزی، کامپوزیت یا چوب رنگ شده

 

فاکتور آب برای نتورکینگ

رنگ: مشکی

جنس: فلز، چوب یا کامپوزیت رنگ شده

 

فاکتور چوب برای رشد کاری و فعالیت

رنگ: سبز و آبی

جنس: چوب یا کامپوزیت رنگ شده

 

فاکتور آتش برای افزایش انگیزه و اشتیاق

رنگ: قرمز

جنس:چوب یا کامپوزیت رنگ شده

 

شکل میز کار

فنگ شویی معمولاً شکل های خیلی زیادی برای میز کار ندارد اما مهم ترین نکته ای که باید رعایت کنید، این است که میز شما متناسب با فضا باشد. میز نباید بیش از حد برای محیط بزرگ باشد یا این که آنقدر کوچک باشد که شما نتوانید وسایل خود را روی آن‌ها جای دهید.

میز معمولی مستطیلی شکل، در فضا انرژی زمینی را به همراه عنصر رشد و گسترش ایجاد می کند. بخش جلوی میزتان بهتر است باز باشد زیرا اینگونه می توانید جریان انرژی را باز نگهدارید تا براحتی در فضا حرکت کند.

میزهای مربعی باعث ایجاد انرژی ضعیف و رکود میشوند. میزهای گرد درست بر خلاف آن عمل می کنند اما این دسته از میزها برای موقعیت هایی خاص و فضاهایی ویژه مناسب هستند.

 

اگر فضای کافی برای میز کاری وجود ندارد، بهتر است شکل های مختلف زیر را در نظر بگیرید:

  • میز های مستطیلی، و میز های شبیه به L گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک هستند.
  • میز های پایه دار هم قابل قبول می باشند.
  • میزهایی که در قسمت کناری و پشت خود قفسه دارند نیز معمولا گزینه مناسبی محسوب می شوند.

 

بهترین پوزیشن فنگ شویی برای میز کار

پوزیشن نیز نقش مهمی در فنگ شویی دارد و به این معناست که میز چگونه و در کدام قسمت قرار بگیرد. هم زمان باید بتوانید قسمت در ورودی را ببینید؛ بدون اینکه اشراف کاملاً مستقیمی به بیرون در داشته باشید. به همین دلیل معمولا میز را به حالت اریب قرار می دهند.

همچنین اگر به در ورودی اشراف خوبی ندارید، می توانید از آینه استفاده کنید تا بتوانید بازتاب عملکرد در را روی آینه ببینید. همچنین اگر مجبور هستید مستقیم روبه روی در بنشینید، می توانید از توپ های کریستالی فنگ شویی هم استفاده کنید تا با باز شدن در، حواستان به بیرون از اتاق پرت نشود.

 

نکات مهم:

  • میز را مقابل دیوار قرار ندهید، اگر فقط همین گزینه را دارید، می توانید یک آینه مقابل خودتان بگذارید تا دید وسیع تری داشته باشید.
  • بهتر است که پنجره در کنار میز باشد زیرا اگر میز شما رو به روی پنجره باشد، حواستان به بیرون پرت می شود اما اگر در کنار پنجره بنشینید، هم از طبیعت لذت می برید و هم به کارتان می رسید.
  • پشت سر شما نیز باید فضای کافی قرار گرفته باشد تا بتوانید خیلی راحت تکان بخورید و از پشت میز بلند شده و بنشینید.

 

روشنایی محل کار

برای دستیابی به فنگ شویی خوب و رفاه کاریتان باید یک منبع نور مناسب داشته باشید. همیشه نور طبیعی ارجحیت بالاتری نسبت به نور مصنوعی دارد. فضای کاری خود را با منبع نور خورشید تغذیه نمایند.

اگر از نور مصنوعی استفاده می کنید، منبع نوری مورد نظرتان را برای رسیدن به بهترین فنگ شویی در سمت بالا و چپ میز کار خود که منبع ثروت در فنگ شویی می باشد، قرار دهید.

 

لوازم فنگ شویی روی میز

همچنین می توانید لوازمی را روی میز قرار دهید که باعث افزایش انگیزه شما می شود و انرژی های مختلف دارد در این قسمت تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم:

  • قرار دادن یک گیاه سرزنده، شاداب و سبز که نشان دهنده رشد است.

سایز این گیاه باید متناسب باشد و با نور و فضای منزل هماهنگی ایجاد کند.

گیاهان مناسب تصفیه کننده هوا مانند سرخس و بامبو، برای هر فضای کاری ضروری می باشند. شما می توانید یک گیاه پر انرژی و زیبا را با یک گلدان خیره کننده و جالب ست کنید تا اثر آن بر روی میز کارتان به حداکثر ممکن برسد.

  • همچنین می توانید یک کریستال مورد علاقه را روی میز قرار دهید که تمرکز و هوشمندی شما را افزایش می دهد.
  • قرار دادن یک ماگ سرامیکی که به آن علاقه دارید با یک زیر لیوانی ثابت که از تکان آن جلوگیری می کند، نشان دهنده این است که شما از خودتان مراقبت می کنید و انرژی خوبی را به شما انتقال می دهد. همیشه ماگ را تمیز نگه دارید.

 

آگاهی از باگوا در میز کار

آگاهی از باگوا یا نقشه انرژی فنگ شویی بسیار موثر است زیرا این نقشه سبب ایجاد فنگ شویی خوب در فضاهای مختلف می شود. شما می توانید از راهکارهای معمول فنگ شویی برای هر منطقه خاصی از میز کارتان استفاده کنید.

سمت چپ بالا میز- منطقه ثروت و پول است که بهتر است منبع نور را در آنجا قرار دهید. سمت راست بالا میز- منطقه عشق و ازدواج است که بهتر است عکسی از خود به همراه عشقتان و یا عزیزانتان در آنجا قرار دهید.

سمت چپ میز- منطقه سلامت و خانواده است که بهتر است یک گیاه زنده و زیبا و یا یک عکس خانوادگی در آنجا قرار دهید.سمت راست میز نیز منطقه خلاقیت است.

 

فنگ شویی و شلوغی

بهترین راهکاری که می توانید رعایت کنید، این است که میز کار خود را همیشه تمیز نگه دارید. در بخش های قبلی نمناک گفتیم که شلوغی حواس شما را پرت می کند؛ البته گاهی اوقات میزتان شلوغ می شود که اصلا بد نیست اما نباید آلودگی ها و گرد و غبار روی میز باقی بمانند زیرا جریان انرژی مثبت را متوقف می کند.

پس همیشه قبل و بعد از شروع کار، حتماً زمان بگذارید و میز خود را مرتب کنید و آن را تمیز نگه دارید. با انجام این کار ذهنتان پاکسازی می شود و از چیزهای بیهوده نیز خالی خواهد شد. نگه داشتن وسایل قدیمی و غیر ضروری تنها به اشغال فضایتان می انجامد که واقعا جز فنگ شویی بد محسوب می شود. برای بالا نگهداشتن سطح انرژی فضا در پایان هر روز کاری میز کارتان باید تمیز و منظم جلوه دهد.

 

کدخبر: 4929


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise