پنجشنبه، 09 اردیبهشت 1400 - 14:10

جاده هشتگرد-طالقان بعد از دو دهه در آستانه بهره‌برداری

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: در مدت دو سال پیگیری مجدانه و جلب توجه و اعتبارات ملی، شاهد ۳۷ درصدد پیشرفت در پروژه معطل مانده هشتگرد طالقان بودیم و اکنون نیز این پروژه مهم و حیاتی پس از دو دهه انتظار مردم آماده بهره برداری است.

البرز - امیدبانوان؛ «عزیزاله شهبازی» در بازدید از روند تکمیل پروژه جاده هشتگرد-طالقان برای بهره برداری که روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت صورت گرفت، با بیان اینکه ساخت این جاده از سال ۷۹ آغاز شده، افزود: در مدت دو سال اخیر، تمامی موانع پیشرفت این پروژه که در حدود مسئولیت دولت بود با پیگیری های جدی برطرف شد تا پیمانکار با فراغ بال به کار خود ادامه دهد.

وی ادامه داد: در ابتدا این مسیر یک جاده دسترسی روستایی بود و زیرساخت مناسبی برای آن تامین نشده بود ولی اکنون تمامی تدابیر لازم جهت استفاده گردشگری و جاده ای شهری برای تردد مردم طالقان به سمت شهرجدید هشتگرد اندیشیده شد.

شهبازی گفت: در مسیر بازدید امروز تذکرات لازم را جهت نصب علائم هشداری و رانندگی، تجهیز مسیر به بهمن گیر و همچنین ایمن سازی جاده در خصوص رانش و ریزش را دادم.

وی افزود: اساسا هیچ پیمانکار طلبکار دولت نمانده و مطالبات خود را دریافت کرده است و پیمانکار این جاده نیز مطالبات خود را دریافت کرده و باید در خصوص تکمیل تمامی موارد ذکر شده، اقدام کند.

استاندار البرز گفت: پیش بینی امکانات امدادی، انتظامی، راهداری و پشتیبانی تلفن همراه نیز از اهم امور این جاده است.

وی افزود: بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان تاکنون برای این جاده هزینه شده و در خصوص تونل نیز امور در حال انجام است و حفاری آن صورت گرفته و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل تونل نیز لازم است.

در ادامه این بازدید نیز استاندار البرز پاسخگوی جمعی از اهالی روستای فشند بود، چراکه اهالی این روستا در خصوص بازگشایی مسیر مطالباتی داشتند که با دستور استاندار مورد بررسی قرار گرفت و سرپرست هماهنگی امور عمرانی استانداری را مامور به انجام این کار کرد.

همچنین فرمانداران ساوجبلاغ و طالقان در خصوص همراهی جهت تسریع در ایمن سازی جاده و تکمیل آن برای بهره برداری مردم مامور شدند.

انتهای پیام/

کدخبر: 4943


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise