دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 - 20:38

امام جمعه کرج:

معلم همچون انبیای الهی با تمام توان بر تاریکی نادانی می تازد

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در پیامی به مناسبت هفته معلم اعلام کرد که معلمی همچون انبیای الهی با تمام توان بر تاریکی نادانی می تازد و با صبر و شکیبایی بر رنج‌های آموختن به شاگردانش غلبه می‌کند.

البرز - امیدبانوان ؛ در پیام آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی آمده است: پیامبری با شکوه‌ترین مقامی‌ است که برای ما متصور است، از آن جهت که خداوند، بلندمرتبه ترین و کامل‌ترین مخلوقش، «محمد امین»(ص) را به آن مقام نائل فرمود و مسوولیت دور کردن انسان‌ از ظلمات پیچیده شده در آن و وارد کردن آن‌ها در بارگاه بندگی خدا را به او سپرد.

خداوند او را که خاتم تمامی فرستادگانش بود و بهترین آن‌ها، قلبی عطا فرمود که بشر ظلوم و  جهول در عصر جاهلیت را که بعد از ظهور هزاران نبی، هنوز در منجلاب نافرمانی از خدا  دست و پا می‌زدند، با مهر بی اندازه اش به راه سعادت و تعالی دعوت کند و بر سنگ اندازی‌ها و مرارت‌های پیایی، صبوری در پیش گیرد و حتی برای ساختن یک انسان سختی فراوان را به جان خریده و شیرینی رسیدن تشنه کامان به سرچشمه ی توحید را ذره ذره به کام جهان بچشاند.

معلمی را سزاوار این مقام دانسته اند چون با تمام توان بر تاریکیِ نادانی می‌تازد و با صبر و شکیبائی بر رنج‌های آموختن به شاگردانش غلبه می‌کند و نورِ علم و اخلاق و توانایی را در دل آن‌ها می‌افروزد، جان می گذارد تا جان تشنه ی علم آموزان را از باران بی نهایت دانش سیراب گرداند.

در سالگشت بزرگداشت این موهبت الهی، خدا را بر این مقام و این نعمت شکرگزاریم و بر آستان معلم کامل، سلام و درود می فرستیم‌.

این جانب این روز را به همه معلمان و اساتید استان تبریک عرض نموده از خدای منان برای همه عزیزان عافیت و توفیق طلب نموده امیدوارم در چله  دوم انقلاب با استفاده از سند تحول بنیادین و حرکت در مسیر بیانیه گام دوم منویات حکیمانه امام المسلمین مدظله العالی را تحقق بخشیده و در ظل توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه موفق باشید.

انتهای پیام/

کدخبر: 5003


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise