دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 - 21:27

سه نامزد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سوریه تایید صلاحیت شدند

رئیس دادگاه عالی قانون اساسی اسامی سه نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور را که از سوی دادگاه عالی قانون اساسی مورد پذیرش قرار گرفته‌اند، اعلام کرد.

امیدبانوان؛ به نقل از سانا ، دادگاه عالی قانون اساسی سوریه از پذیرش درخواست نامزدی تنها سه نفر برای انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

رئیس دادگاه عالی قانون اساسی سوریه روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که دادگاه تنها سه درخواست برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی را پذیرفته در حالی که درخواست های دیگر را به دلیل عدم تحقق شرایط قانونی و حقوقی رد کرده است.

«محمد جهاد اللحام» با اعلام این که دادگاه عالی قانون اساسی سوریه تنها درخواست های نامزدی «عبدالله سلوم عبدالله»، «بشار حافظ اسد» و «محمود احمد مرعی» را پذیرفته، تاکید کرد که سایر نامزدها می توانند از صبح فردا (سه شنبه) و به مدت سه روز، نسبت به عدم پذیرش درخواست نامزدی آنها برای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کنند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه باید در تاریخی بین ۶۰ تا ۹۰ روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری هفت ساله اسد برگزار شود. (دوره ریاست جمهوری اسد در ۱۷ ژوئیه /۲۶ تیر ماه پایان می‌یابد)

دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری سوریه در سال ۱۳۹۳ برگزار شد که در آن بشار اسد توانست پیروز شود. 

به موجب قانون اساسی جدید سوریه که در سال ۲۰۱۲ در یک همه پرسی تصویب شد، امکان تشکیل یک نظام چند حزبی در این کشور، وجود دارد. 

مجلس سوریه با یک قانون انتخاباتی موافقت کرد که براساس آن، نامزدها باید ۱۰ سال گذشته را در سوریه زندگی کرده و نباید از تابعیت کشور دیگری برخوردار باشند. 

ریاست پارلمان سوریه اعلام کرده که انتخابات ریاست جمهوری این کشور ۲۶ مه (۵ خرداد ماه) سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 5008


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise