چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 14:18

توصیه‌های مهم مراقبت از پوست مخصوص بانوان شاغل

مراقبت از پوست بسته به موقعیت و شرایط فرد می‌تواند متفاوت باشد، بانویی که همیشه در معرض هوای آلوده و بیرون از خانه است به طبع نیاز دارد نکات مهمی برای حفظ جوانی و شادابی پوست خود بداند.

 

البرز- امیدبانوان؛ نمناک نوشت: اگر شما فردی هستید که خیلی مشغله دارید و زمان کافی برای رسیدگی به پوستتان را ندارید، ما در این مطلب راه‌های مراقبت از پوست را بیان خواهیم کرد. مراقبت از پوست بسیار مهم است و شما در بسیاری از مشکلات که در پیش رو دارید مثل پیری پوست و لک حفظ می‌کند.

 

نکات شگفت انگیز برای مراقبت از پوست:

1- هیچ وقت کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید: مهمترین نکته برای خانم‌ها استفاده از کرم ضد آفتاب است. مطمئن باشید که اشعه خورشید برای پوست مضر است، همیشه از کرم ضد آفتاب با spf 30 یا بالاتر استفاده کنید چون از بروز نشانه‌های پیری جلوگیری می کند.

2- همیشه دستمال مرطوب همراهتان داشته باشید: گرد و خاک و دوده اگر برای مدت طولانی روی پوست بماند باعث رشد کورک و جوش می شود، بنابراین همیشه دستمال مرطوب برای زدودن گرد و خاک داشته باشید چون برای پوست‌های حساس مناسب است.

3- شامپوی صورت فراموش نشود: همراه داشتن یک بطری کوچک شامپوی صورت باعث تازگی و طراوت پوست می‌شود و چربی پوست را کاهش می‌دهد.

4- پودر فشرده: نکته مهم مراقبت پوستی نیست اما به همراه داشتن آن در کیف بسیار کمک‌کننده است به این دلیل که وقتی در طول روز پوستتان خیلی چرب می‌شود، استفاده از این پودر به خشکی پوست کمک می‌کند.

5- تمیزکردن تلفن: یکی از نکات مهم برای مراقبت از پوست برای دخترانی که مشغله دارند، تمیزکردن تلفن است چون در طول روز تلفن باکتری‌های زیادی را می‌گیرد و باعث می‌شود وقتی پوست‌تان را لمس می‌کنید جوش بزنید؛ بنابراین از دستمال مربوط برای پاک کردن تلفن استفاده کنید.

6- رطوبت پوست بسیار اهمیت دارد: در مسافرت‌های طولانی به همراه داشتن اسپری آب گرم برای مرطوب کردن پوست کار خوبی برای حفظ رطوبت پوست است.

 

کدخبر: 5029


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise