چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 15:08

بازدید تیم سرمایه گذاری ترکیه از پارک علم وفناوری البرز

یک تیم سرمایه گذاری از کشور ترکیه در حوزه های پزشکی ، زیست فناوری و دارویی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی واقع در پارک علم و فناوری استان البرز بازدید کرد.

البرز - امیدبانوان؛ پروفسور «نظریه حکیم» از فناوران و نخبگان در زمینه زیست فناوری بیوفیزیک و دکتر «یحیی گوکناش» مشاور و سرمایه گذار  و «محمد حسین سالاری» دست اندرکار در حوزه سرمایه گذاری دارویی از کشور ترکیه در راستای توسعه روابط علمی و فناوری و توسعه و تولید فناوری های (Hi- tech)  از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.

در این بازدید که با همراهی دکتر محمد امین رضازاده فعال در زمینه انتقال دانش فنی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی صورت گرفت، مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز ضمن ارائه گزارشی از دستاوردها و فعالیت های مجتمع  تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: این مجتمع که مراکز تخصصی و شرکت های مختلف را در خود جای داده حدود ۹۰ هکتار وسعت دارد و محلی برای توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور و تحقیق و توسعه در زمینه های مختلف فنی و مهندسی، کشاورزی، دامی، ژنتیک، پزشکی، دارویی و چرخه کامل تحقیق و توسعه و تولید گیاهان دارویی است.

وی خاطرنشان کرد: این مجتمع دارای ظرفیت  کاملی از امکانات رفاهی، اقامتی و ورزشی در کنار زیرساخت های فنی و آزمایشگاهی، علمی و فناوری و صنعتی برای بهره مندی و استقرار فناوران و فعالان در حوزه نوآوری و شرکت های دانش بنیان و به طور کلی توسعه نوآورانه و کارآفرینانه است.

تیم سرمایه گذار ترکیه ای از بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز شامل مرکز بایوفارم پژوهشکده های ابن سینا، پژوهشکده گیاهان دارویی، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی  وزیستی ایران  و تعدادی از شرکتهای دانش بنیان و فناور پارک بازدید کردند.

انتهای پیام/

کدخبر: 5032


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise