آرشیو، 12 شهریور 1396 - 13:14

راهکار‌هایی باورنکردنی برای افزایش IQ کودکان

بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها انجام برخی فعالیت‌ها می‌تواند سبب تقویت IQ و قوای جسمی کودکان شود.

کرج - امید بانوان؛ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ براساس جدیدترین پژوهش‌ها انجام فعالیت‌های ورزشی می‌تواند سبب تقویت IQ و قوای جسمی کودکان شود.

براساس این پژوهش انجام ورزش با شدت بالا و در بازه زمانی کوتاه به طور روزانه می‌تواند نقش چشمگیری در تقویت هوش رفتاری، شناختی و هیجانی کودک و نیز بهبود رشد جسمانی او داشته باشد.

از جلمه مناسب ترین ورزش‌ها برای خردسالان می‌توان به دو، ورزش‌های کششی، پرش، شنا، آمادگی جسمانی، ورزش‌های دارای توپ و تور و ژیمناستیک اشاره کرد.

ورزش روزانه علاوه بر افزایش سطح هوش و قوای بدنی می‌تواند سبب افزایش سلامتی کودکان مبتلا به ضعف عضله قلب و افرادی که به لحاظ ذهنی عقب تر از همسالان خود هستند نیز شود.

جلسه های تمرین روزانه به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه با شدت بالا برای یادگیری و حافظه خردسالان بسیار مفید است و سبب گرفتن نمره‌های بالای درسی در آن‌ها می‌شود.

راهکار‌های فوق العاده برای تقویت هوش و جسم خردسالان
این یافته‌ها حاصل پژوهش‌های دانشمندان دانشگاه اوکلند کشور نیوزیلند بر روی بیش از ۳۰۵ کودک داوطلب در رده سنی ۷ الی ۱۳ سال و ارزیابی حافظه، قدرت یادگیری و رشد جسمی آن‌ها پس از انجام فعالیت‌های ورزشی منظم است.

کارشناسان هشدار می‌دهند امروزه کودکان مدت زمان بسیار کمتری را به نسبت قبل در خارج از خانه سپری می‌کنند که این باعث دریافت نور کمتر خورشید، کمبود ویتامین D و نیز کاهش شاخص توده بدنی می‌شود.

برای جلوگیری از بروز این مشکلات سلامتی کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند کودکان باید حدود ۱۵ ساعت در هفته خارج از خانه به ورزش و بازی بپردازند.

استفاده بیش از حد از رایانه، تلفن همراه و انجام بازی‌های چند رسانه‌ای سبب مشکلات چشمی در کودکان به ویژه نزدیک بینی می‌شود به همین دلیل باید برای کودکان خردسال میزان استفاده از این وسایل در روز توسط والدین کنترل و محدود شود.

استفاده از این وسایل با وجود اینکه سبب کنترل بهتر کودک و راحتی والدین به کار‌های روزانه خود می‌شود، اما در دراز مدت اثرمخرب خود را بر رشد جسمانی، روحی و ضریب هوشی کودک برجای می‌گذارد.

نتیجه این پژوهش‌ها در مجله eLife به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 504


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise