یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 - 21:11

دانش آموز البرزی حائز رتبه نخست مسابقه جهانی نقاشی شد

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: «یکتا اسماعیلی» دانش‌آموز دبیرستان متوسطه دوره اول امام جعفر صادق (ع) آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج ضمن کسب رتبه نخست مسابقه جهانی نقاشی کرونا موفق به دریافت جایزه ۱۷۵ دلاری شد.

البرز – امید بانوان؛ «سالار قاسمی» روز یکشنبه بیان کرد: این دانش‌آموز در گروه سنی ۱۵-۱۴ مسابقه نقاشی سازمان بهداشت جهانی(WHO) با موضوع«محافظت از خود و مردم در برابر بیماری همه‌گیر کووید- ۱۹» حائز رتبه نخست شد.

وی خاطرنشان کرد: برندگان این مسابقه توسط هیأت داوران دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در شهر قاهره کشور مصر انتخاب شدند.

قاسمی بیان کرد: یکتا اسماعیلی با کسب رتبه اول موفق به دریافت جایزه ۱۷۵ دلاری به همراه لوح یادبود شد.

وی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان از ۲۲ کشور منطقه مدیترانه شرقی با یکدیگر رقابت کردند که ۱۲ اثر از دانش آموزان ایرانی در گروه‌های سنی مختلف موفق به کسب رتبه‌های اول تا پنجم در این مسابقه شدند.

قاسمی یادآورشد: برخی از نقاشی‌ها نیز برای قدردانی از پزشکان و کارکنان درمانی کشیده شده و یا دلتنگی کودکان را برای مدرسه نشان می‌دهد. درخلق گروهی دیگر از این آثار نیز از قوه تخیل یا طبیعت الهام گرفته شده است.  

وی ادامه داد: این مسابقه بین‌المللی فروردین‌ ماه امسال در دفتر منطقه‌ای سازمان واقع در قاهره مصر فراخوان و برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: رقابت‌های نقاشی سازمان بهداشت جهانی (WHO) همه‌ ساله با یک شعار در بین دانش آموزان سراسر جهان برگزار می‌شود و جوایز برگزیدگان ایرانی این مسابقه نیز ازطریق دفتر سازمان جهانی بهداشت در تهران به آنها اهدا خواهد شد.

 

انتهای پیام

کدخبر: 5100


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise