پنجشنبه، 23 اردیبهشت 1400 - 17:19

30 میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی در منطقه پیام جذب شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اعلام کرد که سی هزار میلیارد ریال سرمایه بخش خصوصی طی چهار سال گذشته در این منطقه جذب شده است.

البرز-امید بانوان؛ «نادر ثناگو مطلق» روز پنجشنبه در آئین بهره برداری از چهار واحد تولیدی و صنعتی با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: همچنین در همین مدت حدود سه هزار فرصت شغلی در منطقه جذب و بیش از ۱۰۰ هکتار توسعه ناحیه های صنعتی را داشته ایم.

وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته بیش از ۲ برابر عملکرد منطقه ویژه اقتصادی پیام در مقایسه با ۲۰ سال قبل آن بوده  است، اظهار کرد: همچنین در بخش فرودگاهی  با صدور مجوز افزوده شدن فعالیت مسافری به فرودگاه توسط هیات دولت در سال ۹۸  مطالبه بیست ساله جمعیت سه میلیون نفری استان به تحقق پیوست. در حال حاضر بخش فرودگاهی در هر سه زمینه مسافری، باری و آموزش فعالیت مناسبی وجود دارد.

ثناگو مطلق افزود: فرودگاه پیام با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده به عنوان آلترناتیو  پدافند غیرعامل و مدیریت بحران فرودگاه‌های دیگر از جمله فرودگاه امام(ره) و مهرآباد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به صادرات صورت گرفته از گمرکات مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره و خاطر نشان کرد: صادرات از این منطقه در سال ۹۹ نسبت به مشابه سال قبل جهش بیش از ۲ برابری داشته و صادرات به حدود یک میلیارد دلار نزدیک شده است.

ثناگو مطلق در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیام  تبدیل به منطقه ویژه تخصصی اقتصاد دیجیتال شده است، گفت: امروز اکو سیستم مناسبی برای شرکت‌های حوزه تولید و خدمات بخش آی.تی، آی.سی.تی،  الکترونیک و همچنین شرکت‌های دانش بنیان و  هایتک در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ایجاد شده، به نحوی که طی ۲ سال گذشته با وجود محدودیت‌های ناشی از تحریم و همچنین شیوع ویروس کرونا بیش از ۱۵۰ شرکت در این منطقه مستقر شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۱۰۰ شرکت متقاضی استقرار در منطقه هستند که با توجه به مصوبه اخیر کمیسیون تخصصی شورای عالی اقتصاد مبنی بر اختصاص هشت هزار میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت‌ها در این منطقه امیدواریم امکان تحقق استقرار شرکت‌ها میسر شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در ادامه با بیان اینکه پیام تبدیل به قطب دیتا سنتر کشور شده گفت: به همین منظور تمام مراکز داده بزرگ کشور در این منطقه ایجاد و یا در حال تکمیل هستند.

ثناگو مطلق افزود: همچنین شرکت‌های بزرگ و توانمند داخلی در حوزه‌های تولید لوازم خانگی، تولید تجهیزات هایتک پزشکی و مخابراتی در منطقه در حال فعالیت هستند.

وی در ادامه با اشاره به انجام فاز نخست مطالعات اتصال منطقه ویژه اقتصادی پیام به ریل راه آهن و همچنین درخواست اتصال بزرگراه جنوبی تهران- البرز خاطر نشان کرد: امیدواریم که با عنایت دولت این مهم تحقق یافته و شاهد شکوفایی این منطقه به کانون توسعه صنایع در جوار پایتخت و قلب استان البرز باشیم.

با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری چهار شرکت در حوزه های تولید تجهیزات پزشکی، مواد بهداشتی ، قطعات لوازم خانگی و تولید انرژی  به ارزش حدود چهار هزار میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۱۲۵ نفر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افتتاح شد.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می شود.

 فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می کند ضمن اینکه تاکنون حدود ۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 5157


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise