یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400 - 15:45

استان البرز قطب تولید داروی کشور است

پایگاه خبری امیدبانوان: معاون وزیر بهداشت و درمان و رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: همانطور که در عرصه تولید داروهای ضروری در کوتاه ترین زمان ممکن نیاز کشور را تامین کردیم ، واکسن کرونا را نیز به تولید انبوه می رسانیم.

البرز - امیدبانوان؛ «محمدرضا شانه ساز» روز یکشنبه در حاشیه بازدید سرزده از تعدادی شرکت داروسازی در استان البرز به خبرنگاران گفت : با تلاش های صورت گرفته مطمئن هستیم تا ظرف چندماه آینده نیاز کشور در زمینه واکسن کرونا در داخل تامین شود.

معاون وزیر بهداشت و درمان ادامه داد: استان البرز قطب تولید دارو ، تجهیزات پزشکی و واکسن در کشور بوده و اکنون بخش اعظم نیازهای دارویی داخل در این استان تامین می شود.

شانه ساز گفت: برهمین اساس در اجرای تمرکز زدایی تلاش ها براین است تا بخشی از فعالیت های اداری و نظارتی سازمان غذا و دارو با هماهنگی استانداری و دانشگاه علوم پزشکی به این استان منتقل شود.

رییس سازمان غذا و دارو بیان داشت : با استقرار بخشی از خدمات اداری سازمان غذا و دارو ، تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی البرز ، خدمات لازم را در استان دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: نقش استان البرز در تامین واکسن کرونا شاخص بوده و این استان دارای ظرفیت های بزرگ در زمینه تولید دارو ، تجهیزات پزشکی و واکسن است.

انتهای پیام/

کدخبر: 5192


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise