یکشنبه، 26 اردیبهشت 1400 - 15:49

استاندار:

البرز به مرکز تولید دارویی کشور تبدیل می شود

پایگاه خبری امیدبانوان: استاندار البرز با بیان اینکه مدیریت و برنامه ریزی های صورت گرفته در استان و پیروی از سیاست های دولت، توجه ویژه ای به تولید دارو در البرز شد، گفت: اکنون این استان در شرف تبدیل شدن به مرکز پشتیبانی و نقطه اتصال دارویی کشور است.

البرز - امیدبانوان؛ «عزیزاله شهبازی» روز یکشنبه در حاشیه بازدید از چند شرکت دارویی-صنعتی در شهرک صنعتی بهارستان که با حضور محمدرضا شانه ساز، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت، افزود: جای خرسندی دارد که اکنون بخش عمده ای از نیازهای دارویی کشور در داخل تامین می شود و همچنین ۷۰ درصد تولیدات دارویی کشور در البرز صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه امروز از معتبرترین شرکت های تولید دارو کشور در استان دیدن کردیم، اظهار داشت:  طبق منویات مقام معظم رهبری، از سال گذشته با عنوان جهش تولید و امسال تحت نام تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها بدنبال حمایت از تولید و تولیدکنندگان در البرز هستیم و در این راستا توفیقات ارزشمندی نیز حاصل شده است.

وی افزود: اکنون بخش بزرگی از تحقیقات و مطالعه و تولید واکسن کشور در البرز انجام می شود و این استان تاثیر بسزایی در این روند دارد.

استاندار البرز گفت: شرکت اکتوورکو سابقه بسیار خوبی در حوزه تولید داروهای مهم کشور دارد و این گونه فعالیت ها نشان می دهد که ما از بسیاری کشورهای مدعی جهان پیش تر هستیم.

وی افزود: طبق صحبت های دکتر شانه ساز معاون محترم وزیر بهداشت، استان البرز در تولیدات دارویی و آرایشی و بهداشتی در جایگاه برتر کشور قرار دارد و مقرر شد بخشی از اختیارات معاونت غذایی و دارویی کشور به البرز تفویض شود.

تبدیل شهرک دارویی برکت به منطقه ویژه اقتصادی

شهبازی گفت: از این رو شهرستان ساوجبلاغ که شهرک دارویی برکت را در خود جای داده به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد تا با این اقدام روند امور تسهیل و تسریع شود.

استاندار البرز اضافه کرد: البرز ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و... دارد که اکنون با توجه به اقدامات برنامه محور و ساختاریافته در حال توسعه و شکوفایی است.

انتهای پیام/

کدخبر: 5193


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise