چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1400 - 12:34

ایستگاه متروی ماموت ساوجبلاغ آماده خدمات دهی شد

پایگاه خبری امیدبانوان: عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد شهرستان ساوجبلاغ اعلام کرد که سکوی ایستگاه متروی ماموت این شهرستان آماده بهره برداری شده و از خرداد ماه به مسافران خدمات ارائه می کند.

ساوجبلاغ - امیدبانوان؛ «محمد علی حاجی زاده»  اظهار کرد:  این ایستگاه  در کیلومتر ۵۷ خط پنج متروی تهران واقع شده که عملیات اجرایی آن از سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان آغاز شد.

وی ادامه داد: عملیات تکمیلی این ایستگاه شامل اتاق کنترل،  سرویس بهداشتی و دیگر تجهیزات تا شهریور ماه سال جاری به پایان می رسد اما از خرداد خدمات به مسافران آغاز می شود.

حاجی زاده گفت: با احداث این  ایستگاه ،  ساکنان مناطق بیشتری از شهرستان ساوجبلاغ تحت  پوشش خدمات  متروی گلشهر کرج - شهرجدید هشتگرد قرار خواهند گرفت که علاوه بر سهولت رفت و آمد کارکنان و ساکنان شهر گلسار و شهرستان چهارباغ ، زمینه تردد ایمن مردم در غرب استان البرز فراهم می شود.

وی ادامه داد: راه اندازی سکوی ایستگاه متروی ماموت نقش موثری در کاهش ترافیک آزادراه کرج - قزوین خواهد شد.
عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد افزود: این سکو به مساحت حدود ۶ هزارمتر مربع بوده و ۱۷ کیلومتر از ایستگاه گلشهر و ۹ کیلومتر از ایستگاه شهرجدیدهشتگرد فاصله دارد.

متروی گلشهر - شهرجدید هشتگرد دی ماه سال ۹۸ با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت که موجب ترغیب مردم برای سکونت در این شهر شده است.

شهرستان ۲۰۰ هزار نفری ساوجبلاغ واقع در غرب استان البرز یکی از مراکز استقرار جمعیت سرریز کلانشهرهای تهران و کرج در سال های آینده است.

اکنون عملیات ساخت و تکمیل حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر در شهرجدید هشتگرد مراحل پایانی خود را می گذراند ضمن آنکه ساخت حدود ۱۲ هزار مسکن طرح اقدام ملی در این شهر در دست اقدام قرار دارد.

پیش بینی می شود تا چهار سال آینده جمعیت شهرستان ساوجبلاغ از ۵۰۰ هزار نفر فراتر برود.

انتهای پیام/

کدخبر: 5232


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise