شنبه، 01 خرداد 1400 - 12:59

معاون آموزش ابتدایی:

والدین البرزی برای ثبت نام کلاس اولی ها اقدام کنند

پایگاه خبری امیدبانوان: معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز و رییس ستاد ثبت نام دانش آموزان استان اعلام کرد: براساس بخشنامه ارسالی، ثبت نام کلاس اولی ها و پیش دبستانی ها از اول خرداد ماه برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در این استان شروع شده و همه والدین برای نام نویسی فرزندانشان اقدام کنند.

البرز - امیدبانوان؛ «یونس جاویدنسب» اظهار کرد: دانش آموزان پایه اول نیز با توجه به این که حضور این دانش آموزان به همراه والدین، برای غربالگری و سنجش در پایگاه‌های ثبت‌نام ضروری است، لذا ثبت‌نام دانش آموزان پایه اول مدارس و نوآموزان پیش‌ دبستانی از طریق سامانه pada.medu.ir انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۴۶ هزار دانش آموز پایه اول در مدارس استان ثبت نام کنند، خاطرنشان کرد: والدین از اول خردادماه از طریق سامانه pada.medu.ir نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود برای سنجش کودکان و ثبت نام آنها در پایه اول ابتدایی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بیان داشت: والدین بهتر است به منظور آرامش بیشتر و کمک به برنامه ریزی سنجش سلامت، ثبت نام دانش آموزان را به موقع انجام دهند.

جاویدنسب با بیان اینکه کلاس اول پایه مهم و تعیین کننده برای ورود به سیستم آموزش و پرورش است،تصریح کرد: ثبت نام تمام نوآموزان دوره پیش‌دبستان نیز در استان البرز از اول خرداد ماه به صورت الکترونیکی در سامانه سیدا و درگاه پادا انجام می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود حدود ۱۹ هزار نفر در مراکزپیش دبستانی استان البرز نام نویسی کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: کودکان متولد نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و نیمه اول سال ۱۳۹۴ با حداقل سن ۶ سال تمام واجد ورود به پایه اول هستند، بنابراین در مدارس ابتدایی ثبت نام کودکان ۶ سال تمام به عنوان دانش آموز پایه اول مجاز است.

وی برارائه توصیه های لازم به مدیران مدارس مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی درایام ثبت نام پرداخت و عنوان کرد: اولیا نیز باید براساس نوبت‌دهی الکترونیکی انجام شده توسط مدارس به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به مدارس مراجعه کنند.

جاویدنسب با بیان اینکه ثبت‌نام نهایی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی منوط به ارائه تائیدیه از پایگاه سنجش است، افزود: ثبت نام بدون سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ممنوع است لذا باید نوآموزان به موقع به پایگاه‌های سنجش که از سوی اداره آموزش و پرورش استثنایی تعیین می‌شود، مراجعه کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس دولتی را فقط مربوط به وجوه بیمه و کتب درسی دانست و یادآورشد: ثبت‌نام دانش‌آموزان برمبنای محدوده محل سکونت آنان خواهد بود.

وی گفت: ثبت‌نام در کلاس های میان‌پایه به‌صورت خودکار و توسط مدیران مدارس انجام می شود لذا به مدیران مدارس نیز توصیه می‌کنیم این کار را به تاخیر نیندازند تا بتوانیم در زمان مقرر ثبت‌نام‌ها را تکمیل کرده و ارزیابی‌های لازم را در خصوص ثبت‌نام‌شدگان و آمار دانش آموزان انجام دهیم تا دانش‌آموزی از تحصیل باز نماند.

جاوید نسب اخذ هرگونه اخذ وجه از والدین در زمان ثبت‌نام دانش آموزان را تخلف دانست و گفت: در دستورالعمل ثبت‌نام ارسال‌شده به مدارس، بر ماهیت داوطلبانه بودن مشارکت والدین در هزینه‌های مدارس، تأکید کرده‌ایم و طبق این دستورالعمل دریافت هرگونه وجه در مدارس دولتی ممنوع است و در مدارس غیردولتی هم دریافت وجه از والدین مطابق دستورالعمل‌های خاص خود انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر به هر دلیلی خانواده‌ای از پرداخت وجه یا روند ثبت‌نام شکایت داشته است، می‌تواند شکایت خود را در سامانه شکایات ثبت  و یا از طریق ستادهای ثبت‌نام دانش آموزان در استان البرز مطرح و پیگیری کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 5261


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise