آرشیو، 4 مهر 1396 - 15:42

9 گام درست استفاده دانش‌آموزان از کوله‌ پشتی

محققان کایروپراکتیک (درمان مشکلات اسکلتی) در کانادا تأکید دارند که وزن کیف یا کوله‌پشتی مدرسه باید کمتر از 15 درصد وزن کودک باشد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ محققان انجمن کایروپراکتیک کانادا (CCA) در مقاله‌ای با عنوان  «9گام برای اطمینان از استفاده درست فرزند شما از کوله پشتی» به بررسی چگونگی استفاده از کوله‌پشتی و وزن مناسب آن پرداخته‌اند.

در این مقاله آمده است: این نکته اهمیت دارد که استفاده درست از کوله‌پشتی از سنین پایین فرزند شما آغاز شود. اگر کوله‌پشتی در مدت زمان طولانی و به صورت نادرست استفاده شود، نه تنها باعث ایجاد درد در شانه یا گردن می‌شود که می‌تواند منجر به تغییر در وضعیت ایستادن و راه رفتن هم شود.

در ادامه این مقاله به 9 گام برای اطمینان از اینکه کودکان به درستی از کوله‌پشتی خود استفاده می‌کنند، اشاره شده است:

بسته بندی سبک را تشویق کنید:

بهترین راه برای شروع این است که با اعمال عادت‌های خوب، وسایلی را درکوله‌پشتی قرار دهید که مورد نیاز است. با فرزند خود تصمیم بگیرید که چه وسایلی مورد نیاز است و چه وسایلی می‌تواند حذف شود. فقط آنچه را که نیاز دارید بسته‌بندی کنید و در کوله‌پشتی خود قرار دهید.

بار آن را به طور مساوی پخش کنید:

کوله‌پشتی برای توزیع وزن به طور مساوی ساخته شده است. اطمینان حاصل کنید که سنگین‌ترین وسایل در نزدیک‌ترین نقطه به وسط پشت کودک قرار دارد. این نقطه، مرکز ثقل خود را تثبیت می‌کند و به جلوگیری از خمیده شدن، کج راه رفتن یا به جلو افتادن، کمک می‌کند.

اطمینان حاصل کنید که وزن کوله پشتی مناسب است:

در حالت ایده‌آل، کوله‌پشتی نباید بیشتر از 10 تا 15 درصد وزن بدن مصرف کننده باشد. این به ویژه برای کودکان کوچکتر اهمیت دارد.

با پاهای خود بلند شوید: به کودک خود بیاموزید که کوله‌پشتی خود را روی زمین پشت سر خود قرار دهد، زانوها را خم کند، دستان خود را داخل بندهای کوله پشتی کند و با کوله پشتی بلند شود.

اطمینان حاصل کنید که بندهای کوله‌پشتی محکم است:

کوله‌پشتی باید روی هر دو شانه به طور ایمن و مناسب و بر روی حد فاصل پشت بدن قرار گیرد. اگر کوله‌پشتی روی باسن حلق آویز شود، بندهای کوله محکم و مناسب نیست و با تنظیم مناسب می‌توان آن را درست کرد.

از فرزند خود بپرسید آیا هنگام استفاده از کوله‌پشتی احساس ناراحتی می‌کند:

حتی اگر به ظاهر کوله‌پشتی درست قرار گرفته باشد، ممکن است فرزند شما احساس خوبی نداشته باشد. از کودکان بپرسید که آیا کوله‌پشتی برای آنها راحت است یا خیر. اگر آنها می‌گویند اینطور نیست، سعی کنید دریابید که دلیل آن چیست و آیا می‌توان با تنظیم کردن کوله‌پشتی، آن را برطرف کرد.

به طور مداوم راحتی کودکان خود را کنترل کنید:

مطمئن باشید اگر کوله‌پشتی را در ابتدای سال تحصیلی تنظیم کرده‌اید، برای کل سال همین گونه باقی نمی‌ماند. ممکن است یک بند تنگ تر یا گُشادتر شده باشد، ممکن است در مواقع خاصی کمی سنگین‌تر باشد یا شاید وسایل در کیسه در برخی روزها در یک طرف کوله پشتی، سنگینی کنند. با بررسی روزانه کوله‌پشتی نه تنها به راحتی فرزندتان بلکه به عادت‌های خوب برای زندگی کمک می‌کنید.

هر دو بند کوله پشتی را استفاده کنند: فرزندتان را همیشه تشویق کنید تا کوله‌پشتی خود را با هر دو دست بگیرد. اگر کوله‌پشتی را روی یک شانه یا یک بازو نگه دارد منجر به بروز مشکلاتی در آینده خواهد شد.

کاهش زمان استفاده از کوله پشتی:

بهتر است در مکان‌های امن، کودکان تشویق شوند که کوله پشتی‌های خود را کناری بگذارند و کمتر آن را بر دوش خود قرار دهند. کایروپراکتیک (Chiropractic) زیر شاخه‌ای از درمان‌های مکمل و نوعی درمان مشکلات سیستم اسکلتی بدن انسان از جمله کمر درد یا درد گردن است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 531


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise