آرشیو، 4 مهر 1396 - 16:31

بهترین میان وعده غذایی برای دانش‌آموزان

کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: میان‌وعده‌های سالم باید بخشی از برنامه روزانه کودکان مدرسه‌ای باشد، چون انرژی مورد نیاز بدن آنان را تأمین می‌سازد و از پرخوری کودکان در وعده‌های اصلی غذایی جلوگیری می‌کند.

کرج - امید بانوان؛ فارس نوشت؛ زهرا مجدی کارشناس سازمان غذا و دارو در خصوص اهمیت میان وعده گفت: میان وعده یک وعده غذایی بسیار مهم است که نقش به سزایی در سلامتی بدن و به ویژه رشد کودکان دارد. مصرف میان وعده‌ها برای تمامی افراد لازم است، اما کودکان، نوجوانان، ورزشکاران و همچنین افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند بیشتر از سایرین باید به آن توجه کنند و میان وعده‌های مناسب را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

این کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: میان‌وعده ایده‌آل با فاصله 3-2 ساعت بعد یا قبل از هر وعده غذایی خورده می‌شود. این موضوع به شما کمک می‌کند در حجم کمتر و سالمتر غذا بخورید و برای انجام فعالیت‌های روزانه احساس ضعف نداشته باشید.

وی افزود: انتخاب نوع میان وعده مصرفی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و استفاده از غلات کامل، میوه ها و سبزیها، دانه‌ها و مغزهای خوراکی و لبنیات کم چرب از جمله میان وعده‌های سالم و مناسب است.

مجدی در ادامه بیان داشت: برخی مواد غذایی مانند انواع پفک، چیپس، شکلات، شیرینی‌ها، پیراشکی، نوشابه‌های گازدار، برخی آب میوه‌های صنعتی، انواع ساندویچ‌های سوسیس، کالباس، همبرگر آماده و پیتزا که متأسفانه به دلایل مختلف تقاضای مصرف آنها در بین کودکان و نوجوانان بالاست، همگی جزو خوراکی‌ها و غذاهایی هستند که انرژی زیاد داشته ولی از لحاظ تغذیه‌ای کم ارزش هستند و به جز تأمین میزان زیادی انرژی و برطرف کردن حس گرسنگی، کمکی به برآورده شدن سایر نیازهای رشد و سلامت دانش آموزان نمی‌کنند. استفاده از مواد غذایی مفید و مناسب در میان وعده‌ها، به خوبی بخشی از نیاز رشد و سلامت تغذیه ای دانش‌آموزان را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 535


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان