یکشنبه، 09 خرداد 1400 - 15:03

سارا نامجو، «ستارگان زیر باران» را به چک می‌برد

پایگاه خبری امیدبانوان: سارا نامجو، کارگردان «ستارگان زیر باران» که فیلمش به جشنواره زلین جمهوری چک راه یافته است، تاکید کرد انیمیشن‌های کوتاه با حضور در جشنواره‌ها، فرصت دیده شدن پیدا می‌کنند.

فرهنگی - امیدبانوان؛ انیمیشن «ستارگان زیر باران» به کارگردانی «سارا نامجو»، به بخش مسابقه بین‌الملل انیمیشن‌های کودکان جشنواره «زلین» در جمهوری چک راه یافت.

«ستارگان زیر باران»، محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و داستان آن درباره معجزه‌های کوچکی است که دشواری‌های زندگی را قابل تحمل می‌کنند.

«سارا نامجو»، درباره تولید این انیمیشن کوتاه گفت: «شخصیت‌های اصلی فیلم، دو کودک هستند اما «ستارگان زیر باران» مخاطب عام دارد. من عجله‌ای برای کار کردن ندارم، انیمیشن، حوزه‌ای نیست که از آن ارتزاق کنم، برای همین بین فیلم‌هایم فاصله می‌افتد. ترجیح می‌دهم به سراغ قصه‌های متفاوت و خاص بروم. به دلیل فعالیت در حوزه نویسندگی و تصویرگری، انیمیشن هنوز برایم در ساحت هنر باقی مانده است.»

او درباره تاثیر جشنواره‌ها در دیده شدن انیمیشن‌های ایرانی گفت: «انیمیشن‌های کوتاه که جنبه هنری بالاتری دارند معمولا در جشنواره‌ها بهتر دیده می‌شوند و از طریق جشنواره‌ها به رسانه‌های دیگر و شبکه‌های اجتماعی راه پیدا می‌کنند. جشنواره‌ها، محمل مناسبی برای معرفی تلاش و هنر سازندگان انیمیشن هستند، حضور در جشنواره‌ها به فیلمسازان اعتماد به نفس می‌دهد که کاری با کیفیت تولید کرده‌اند.»

شصت و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان زلین از ۱۸ تا ۲۴ شهریور در شهر زلین جمهوری چک و به صورت فیزیکی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کدخبر: 5355


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise